Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.08.2017 15:59
TrueMove3 nową technologią SteelSeries. Firma prezentuje Sensei 310 oraz Rival 310
884V

TrueMove3 nową technologią SteelSeries. Firma prezentuje Sensei 310 oraz Rival 310

SteelSeries zdecydowało się na przygotowanie dwóch myszek, w których został zastosowany nowy sensor stworzony specjalnie z myślą o eSportowcach. Sensei 310 oraz Rival 310 wkrótce trafią do sprzedaży, a my właśnie poznaliśmy najważniejsze informacje o obu produktach.

Dokładnie 15 sierpnia trafią do polskich sklepów dwie nowe myszki SteelSeries. Firma przygotowała Sensei 310 oraz Rival 310 i urządzenia zostały wycenione na 279 zł. Sprzęt w tym wypadku charakteryzuje się nowoczesnym sensorem, który powinni docenić sympatycy sportów elektronicznych.

SteelSeries Arctis 5 – recenzja sprzętu

Inżynierowie z Danii zastosowali TrueMove3, który jest określany przez twórców jako „pierwszy prawdziwy eSportowy sensor”. Propozycja została przygotowana przez SteelSeries oraz firmę PixArt, a w prostych słowach technologia wyróżnia się CPI na poziomie 12 000 oraz 350 IPS. Warto jednak wiedzieć, że w tym wypadku autorom udało się uniknąć opóźnienia w odczycie – sensor oferuje naturalne śledzenie ruchów dłoni jeden do jednego (od 100 do 3 500 CPI).

Gdy jednak zdecydujemy się na wyższy zakres (do 12 000 CPI), to TrueMove3 korzysta z nowego, zawansowanego systemu redukcji szumów, który pozwala na dokładną zabawę, ponieważ nie spowalnia czasu reakcji sensora.

Tak o propozycji wypowiedział się Ehtisham Rabbani, CEO w SteelSeries:

„Wprowadzamy na rynek pierwszy sensor zaprojektowany z myślą o esporcie. Nasza marka powstała ponad 15 lat temu, a jej głównym celem była pomoc zawodowym graczom w zwyciężaniu. Jesteśmy dumni, że nasze produkty zdobyły w wielkich turniejach więcej nagród, niż sprzęt konkurencji. Osiągnęliśmy to, odrzucając standardową, rynkową wiedzę, skupiając się jednocześnie na tym, co naprawdę pomaga esportowcom. Owocem takiego podejścia jest sensor TrueMove.”

A kilka słów postanowił również dodać profesjonalny gracz Dota 2 z zespołu EG, Syed “SumaiL” Hassan:

„Zwyciężam, ponieważ ciężko pracuję, aby być najlepszym. Dlatego potrzebuję sprzętu, który dorówna do mojego poziomu – myszy tak dobrej, że zapomnę, że z niej korzystam. Tego potrzebujemy jako gracze, sprzętu, który dotrzyma nam tempa. Używając prototypu Sensei 310, wygrałem w tym roku już kilka LAN-ów. Od teraz to moja mysz, a niedługo, dzięki niej, gracze z całego świata będą wygrywać miliony.”

 A tak prezentują się szczegóły obu myszek:

Sensei 310 – powrót mistrza
 
Kultowy SteelSeries Sensei powrócił – z charakterystyczną, symetryczną konstrukcją, wyposażony w najnowszą technologię. Sensei 310 posiada: 8 programowalnych przycisków; pierwsze na rynku uchwyty boczne wykonane z czystego silikonu; przyciski split-trigger z mechanicznymi przełącznikami o wytrzymałości 50 milionów kliknięć; lekką konstrukcję o wadze 90 gramów. Sercem modelu Sensei 310 jest TrueMove3, sensor optyczny zaprojektowany z myślą o esporcie. 
 
Rival 310 – dla praworęcznych 
 
Rival 310 to najnowszy model w rodzinie Rival. Nowa mysz, wyprofilowana dla praworęcznych użytkowników, posiada: 6 programowalnych przycisków; pierwsze na rynku uchwyty boczne wykonane z czystego silikonu; przyciski split-trigger z mechanicznymi przełącznikami o wytrzymałości 50 milionów kliknięć; lekką konstrukcję o wadze 90 gramów. W środku urządzenia znajduje się True Move3, sensor optyczny zaprojektowany z myślą o esporcie – ten sam z modelu Sensei 310. 

Na zakończenie zapraszam na zwiastun, który prezentuje urządzenia.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: