Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2017 19:22
SHIELD Android TV z aktualizacją aplikacji YouTube. Teraz oglądamy materiały w lepszej jakości
649V

SHIELD Android TV z aktualizacją aplikacji YouTube. Teraz oglądamy materiały w lepszej jakości

Firma NVIDIA potwierdziła ważne zmiany związany z SHIELD Android TV. Inżynierowie zdecydowali się zaktualizować aplikację YouTube, która zapewni teraz więcej rozrywki, a jednocześnie zwiększy komfort użytkowania.  

Inżynierowie wciąż pracują nad ulepszeniem SHIELD Android TV. Firma przygotowuje kolejne aktualizacje, dzięki którym użytkownicy mogą korzystać z kolejnych funkcji, czy też cieszyć się z nowych elementów znanych aplikacji.

Game Ready dla LawBreakers, Ark Survival Evolved, Dark and Light oraz Hellblade: Senua’s Sacrifice

Już na targach CES 2017 została zapowiedziana aktualizacja YouTube’a na SHIELD Android TV, dzięki której widzowie mogą oglądać materiały wideo w 360°. Pliki już trafiły na urządzenia, więc wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić filmy w nowej jakości. Wcześniej wideo 360° było ograniczone do klipów już stworzonych i edytowanych, jednak teraz obsługiwać ono będzie także media nadawane na żywo.

Twórcy zdecydowali się również uporządkować aplikacje i już przy pierwszym uruchomieniu dostrzeżecie piękniejsze menu. Nawigacja po lewej stronie, lista ikon, powiadomienie o zalogowanej osobie, dodatkowy wiersz z interesującymi informacjami, czy też rekomendacje – wszystkie elementy mają sprawić, że korzystanie z YouTube’a będzie zdecydowanie przyjemniejsze.

Wielu usprawnień doczekał się również sam odtwarzacz wideo oraz interfejs wyszukiwania. Zdecydowano się usunąć czerwony pasek kontrolny, zaktualizowano funkcję automatycznego odtwarzania (wideo włączane po pięciu sekundach), zmieniono przyciski na „Następne/Poprzednie” oraz „To mi się podoba/To mi się nie podoba”, czy też zadbano o lepszą prezentację ustawień.

Po włączeniu SHIELD Android TV pojawi się informacja o dostępnej aktualizacji.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: NVIDIA NVIDIA Shield shield shield android tv