Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2017 21:14
Rocksteady i Warner Bros. mogą pracować nad dużym, sieciowym tytułem przypominającym Destiny
701V

Rocksteady i Warner Bros. mogą pracować nad dużym, sieciowym tytułem przypominającym Destiny

Od premiery Batman: Arkham Knight nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji o nowej grze Rocksteady Studios. Według najnowszych przecieków, twórcy mają pracować nad dużym tytułem AAA, który swoją budową przypomina najnowsze uniwersum studia Bungie.

Rocksteady Studios oficjalnie zakończyło prace w uniwersum Batmana. Warner Bros. zleciło prace nad nową grą w tym świecie ekipie z Montrealu, ale tytuł został podobno zresetowany i autorzy mają zajmować się czymś innym.

Batman: Arkham Insurgency powstaje od nowa?

Fani produkcji Rocksteady Studios wciąż czekają na oficjalną informacje dotyczącą nowego projektu, lecz jednocześnie przekopują się przez drobne sugestie deweloperów, informacje opublikowane na stronach, czy też doszukują się konkretów z ofert pracy. To właśnie połączenie tych wszystkich tropów pozwala sądzić, że Brytyjczycy pracują już nad dużym, sieciowym tytułem, który swoją budową ma przypominać Destiny (tytuł rozwijany przez wiele miesięcy przez DLC).

Studio poszukuje wielu nowych twórców, którzy mają doświadczenie w pracach nad grami sieciowymi. Jest to dość zaskakujące, ponieważ zespół w ostatnich latach skupiał się bardziej na rozgrywce single-player. Jednak zdaniem przecieków Warner Bros. Games Montreal ma pracować nad „grą AAA w otwartym świecie w jednym z najbardziej popularnych światów DC Universe” – tytuł ma działać na Unreal Engine 4, a dotychczas ta ekipa tworzyła wyłącznie na UE3, w którym spore doświadczenie ma już wspominane Rocksteady Studios.

W konsekwencji istnieją dwie możliwości. Rocksteady Studios oraz Warner Bros. Games Montreal mają pracować razem nad dużym tytułem AAA z elementami sieciowymi w DC Universe, albo oba studia przygotowują oddzielne projekty, ale oczywiście podlegają Warner Bros.

Trudno uwierzyć w drugą plotkę, ponieważ Warner Bros. Games Montreal do niedawna pracowało nad Batman: Arkham Insurgency, które nie spełniło oczekiwań szefów WB. To właśnie z tego powodu gra została „zresetowana”. Z drugiej strony nie możemy zapomnieć, że Rocksteady Studios od dawna pracuje nad wielkim, nowym tytułem i gra powinna zostać wkrótce ujawniona.

Źródło: http://gamingbolt.com/warner-and-rockstar-may-be-working-on-a-new-game-besides-batman-may-have-online-elements-rumor

Tagi: rocksteady studios Warner Bros. warner bros. games montreal