Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.07.2017 10:15
Wyraźnie gorsza sprzedaż Xbox One w ostatnim raporcie Microsoft
2804V

Wyraźnie gorsza sprzedaż Xbox One w ostatnim raporcie Microsoft

Microsoft opublikował swoje wyniki finansowe z ostatniego kwartału. Niestety okazuje się, że nie wszystkie dane są pozytywne.

W trakcie ostatniego kwartału (zakończonego 30 czerwca 2017 r.) Microsoft zanotował wzrost przychodów ze sprzedaży gier o 11%. Niestety znacznie gorzej poszło gigantowi z Redmond ze sprzedażą konsol. Tutaj Microsoft zgłasza pogorszenie sprzedaży Xbox One o 29% rok do roku.

Xbox One S w zestawach z grami. Microsoft Polska przedstawia nową ofertę

Amerykańska firma tłumaczy niższe przychody ze sprzedaży konsol Xbox redukcją ceny hardware'u, która - jak się okazało - nie sprawiła, że gracze rzucili się do sklepów po swoje egzemplarze Xbox One. Wzrost zysków ze sprzedaży gier trzeba natomiast przypisywać głównie silnym wynikom notowanym na polu cyfrowej dystrybucji.

Microsoft zgłosił również, że zauważył wzrost liczby aktywnych użytkowników aż o 8% w porównaniu z zeszłym rokiem. Obecnie amerykańska korporacja podaje, że z Xbox Live korzystają regularnie 53 mln użytkowników.

W całym roku fiskalnym Microsoft zanotował zysk netto we wszystkich swoich działach w wysokości aż 21 mld dolarów, więc kondycja finansowa firmy pozostaje wyśmienita.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/07/20/xbox-software-sales-up-11-console-revenue-declines-29-due-to-lower-prices-fewer-units-sold/

Tagi: Microsoft sprzedaż wyniki finansowe xbox one