Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2017 17:40
FIFA 18 z Robertem Lewandowskim. EA Sports zgarnia pełną licencję i chwali się tym na zwiastunie
4943V

FIFA 18 z Robertem Lewandowskim. EA Sports zgarnia pełną licencję i chwali się tym na zwiastunie

W kwietniu Niemiecki Związek Piłki Nożnej informował o zakończeniu współpracy z Electronic Arts, na mocy której Bundesliga oraz Puchar Niemiec pojawiał się w kolejnych odsłonach Fify. Firmy musiały podejść do przetargu, który ponownie wygrało EA Sports.

Na 29 września zaplanowano premierę FIFA 18. Najnowsza gra EA Sports zaoferuje kilka nowości oraz rozbudowany tryb „Droga do sławy”, w którym ponownie wcielimy się w Alexa Huntera. Prezentacja gry odbędzie się na gamescomie. 

FIFA 17. AS Roma jako pierwsza zapowiedziała swojego nowego piłkarza pokazem z gry EA

Niemiecki Związek Piłki Nożnej potwierdził zakończenie negocjacji z firmami, które były zainteresowane pozyskaniem licencji na Bundesligę oraz Puchar Niemiec. Electronic Arts prawdopodobnie musiało znacząco podbić stawkę, ponieważ Konami również zależało na dołączeniu całej niemieckiej ligi do nadciągającego PES-a.

Mimo to FIFA 18 otrzyma „pełną licencję”, która obejmuje wszystkie kluby, zawodników, herby, logotypy, piłki, koszulki… Dosłownie wszystko. Co ciekawe, EA Sports zadbało tym razem nawet o trzecią Bundesligę, która została zaprezentowana na nowym zwiastunie.

Konami może nawiązać współpracę z danymi klubami – przykładowo z Borussią Dortmund – jednak firma nie może pozwolić sobie na wrzucenie do gry całej Bundesligi, czy też pucharu.

Umowa na wyłączność obowiązuje do sezonu 2021/2022.

Źródło: YouTube.com

Tagi: