Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2017 18:06
Anthem powstaje od wielu lat. Nad tytułem pracował nawet nowy dyrektor generalny BioWare
809V

Anthem powstaje od wielu lat. Nad tytułem pracował nawet nowy dyrektor generalny BioWare

Na tegorocznym E3 byliśmy świadkami prezentacji Anthem. Nowa marka BioWare jest teraz najważniejszym projektem kanadyjskiego studia, jednak jak się okazało, tytuł jest rozwijany już od wielu lat. To dobra wiadomość dla graczy, którzy wyczekują na premierę.

BioWare nie śpieszyło się z prezentacją Anthem. Tytuł został ujawniony podczas konferencji Electronic Arts na tegorocznym E3, ale prace nad tytułem rozpoczęły się wiele lat temu. Pewną ciekawostkę przemycił w swoim oświadczeniu Casey Hudson.

Aaryn Flynn opuszcza BioWare. Studio ma nowego dyrektora generalnego

Nowy dyrektor generalny powitał się z fanami specjalnym oświadczeniem. Twórca powrócił do BioWare po tym, jak w 2014 roku postanowił zrezygnować z posady producenta wykonawczego serii Mass Effect. Casey jednak już wcześniej miał przyjemność pracować nad Anthem:

„Aaryn i ja pracowaliśmy wspólnie od początku nad Star Wars: Knights of the Old Republic i stworzyliśmy podstawę Anthem.”

Deweloper wspomniał, że były dyrektor generalny to jego dobry przyjaciel, z którym miał okazję kreować ciekawe projekty, a jednym z nich jest właśnie Anthem. Z tego powodu mamy pewność, że nowa marka BioWare powstaje przynajmniej od 2014 roku – w sierpniu Casey Hudson odszedł z BioWare, więc prace rozpoczęły się przynajmniej kilka miesięcy wcześniej. 

Ta wiadomość powinna szczególnie ucieszyć graczy, którzy faktycznie czekają na Anthem. Jeśli prace trwają tak długo, a autorzy nie zmarnowali tego czasu, to możemy wierzyć, że premiera odbędzie się w następnych 18 miesiącach.  

Źródło: http://wccftech.com/biowares-anthem-might-work-three-years/

Tagi: