Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.07.2017 19:12
Doom. Wszystkie DLC za darmo! Wielkie zmiany w grze, darmowy weekend i nowa cena
4132V

Doom. Wszystkie DLC za darmo! Wielkie zmiany w grze, darmowy weekend i nowa cena

Po zaledwie roku od premiery, id Software zdecydowało się rozdać wszystkie rozszerzenia dla Doom! Gracze mogą pobrać mnóstwo dodatkowej zawartości, a to nie koniec dobrych wieści.

W maju 2016 roku na rynku zadebiutował Doom. Twórcy przygotowali krwawą produkcję, która następnie została powiększona o kilka dodatków, jednak studio od początku rozwijało wyłącznie tryb sieciowy.

Przeczytajcie naszą recenzję Doom

id Software właśnie zapowiedziało aktualizację 6,66, dzięki której wszystkie dodatki do gry wieloosobowej są dostępne dla posiadaczy Doom za darmo! Nie musicie teraz płacić za kolejne mapy, spluwy, demony, wyposażenie, czy też pancerze.

Autorzy jednocześnie zdecydowali się mocno przebudować system rozwoju bohaterów – teraz zgarniemy nowe fanty wraz z odblokowywaniem kolejnych poziomów, czy też ukończeniem kolejnych wyzwań:

"W tej aktualizacji zmieniliśmy reguły tego jak i kiedy gracze odblokowują dodatkową broń, demony, wyposażenie i wszystkie opcje modyfikacji postaci i broni. Zamiast opierać się na aktualnym systemie losowego odblokowywania, teraz wszystko jest odblokowywane na określonych poziomach i/lub za wyzwania w grze. Jeśli chcesz zdobyć jakiś hełm, możesz pracować nad jego odblokowaniem, koncentrując styl gry na odpowiednim wyzwaniu. Jesteśmy przekonani, że zarówno nowi i doświadczeni gracze docenią możliwość kontroli i przewidywalność nowego systemu rozwoju w grze wieloosobowej."

Ekipa nie zapomniała o najwierniejszych fanach, którzy zdobyli już wszystkie podstawowe elementy ekwipunku:

"Wiemy, że doświadczeni gracze odblokowywali przedmioty dzięki oryginalnemu, losowemu systemowi rozwoju i/lub dzięki zakupom DLC. Chcemy, żeby wszyscy mogli zachować wcześniej odblokowane przedmioty, a także odblokować coś, czego nie posiadają - będzie to możliwe dzięki nowemu systemowi rozwoju opartemu na poziomach i wyzwaniach. Żeby to było możliwe, zresetujemy wszystkich weteranów do poziomu 0. Ale spokojnie, chodzi tylko o wasz poziom. Wszyscy doświadczeni gracze będą mogli całkowicie zresetować zdobyte przedmioty i doświadczyć w pełni nowego systemu odblokowań ALBO zachować całą posiadaną broń, wyposażenie, demony i odblokowane personalizacje, które zdobyli lub zakupili, a następnie odblokować pozostałe elementy w zmienionym systemie postępów. Niezależnie czy postanowicie zachować wasze wyposażenie albo zdobyć je ponownie, doświadczeni gracze otrzymają specjalną odznakę, świadczącą o ich wcześniejszym zaangażowaniu w grę. Elitarni gracze, którzy osiągnęli maksymalny poziom Zabójcy, otrzymają specjalną odznakę zabójcy."

Patch wprowadza nawet zmiany w mechanice rozgrywki. Deweloperzy zrezygnowali z modułów hakerskich, które zostaną zastąpione systemem run – są to stałe zdolności zdobyte przez gracza, które nie znikają.

„Jeśli idzie o rozgrywkę, zastąpiliśmy system modułu hakerskiego zupełnie nowym systemem run. Podobnie do systemu run w kampanii DOOM, runy w grze wieloosobowej to stałe zdolności zdobyte przez gracza i znajdujące się w zestawie wyposażenia. W przeciwieństwie do modułów hakerskich, run nie trzeba aktywować i nie tracą one ważności. Runy to stałe zdolności (lub atuty) będące spójnym i przewidywalnym elementem twojego zestawu wyposażenia oraz stylu gry.

Całkowicie zmieniliśmy też HUD, wprowadziliśmy lepsze odzywki wyzwań, nagród i punktowania. Karta zabójstwa została całkowicie zmieniona, aby dawała graczowi bardziej przejrzyste i dokładne informacje o jego śmierci, nie tylko o tym kto dokonał zabójstwa, ale także o graczach, broni i obrażeniach, które tę śmierć spowodowały.

Gracze odkryją też liczne ulepszenia menu i interfejsu użytkownika, w tym całkowicie zmienione podsumowanie rozgrywki oraz aktualizacje, które lepiej pokazują status gracza w lobby, uwypuklają nowe opcje rozwoju i status, a także lepiej pokazują charakterystyki broni, wyposażenia i demonów.”

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować pozycji, to od 18:00 w czwartek 20 lipca na Xbox One, od 19:00 w czwartek 20 lipca na PC oraz od 18:00 w czwartek 27 lipca na PlayStation 4, możecie grać w DOOM za darmo. Są to oczywiście tylko i wyłącznie „darmowe weekendy”, ale jednocześnie tytuł otrzyma nową, niską cenę i kupicie go za 59 zł (cyfrowe sklepy).  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bethesda doom id Software za darmo