Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2017 15:13
SEGA i Atari z Retro Konsolami. Wszystkie szczegóły urządzeń
2980V

SEGA i Atari z Retro Konsolami. Wszystkie szczegóły urządzeń

Nintendo pokazało wielkie zainteresowanie retro konsolami, więc kolejne firmy starają się zachęcić do klasycznych tytułów przygotowując retro-urządzenia. Dwa kolejne sprzęty już wkrótce trafią do zainteresowanych graczy.

Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System okazał się strzałem w dziesiątkę. Konsola cieszyła się ogromną popularnością i nie inaczej jest w przypadku Nintendo Classic Mini: Super Nintendo Entertainment System. Sytuację próbują również wykorzystać inne firmy.

Ataribox. Prezentacja nowej konsoli Atari – urządzenie może otrzymać nowe gry

Należy na pewno zaznaczyć, że oba urządzenia nie są przygotowywane przez Segę oraz Atari, jednak korporacje wydały niezbędne pozwolenia, a przedstawiciele mogli ingerować w pracę AtGames. To właśnie ta firma zajmuje się stworzeniem sprzętów, które trafią na rynek jeszcze w tym roku. Właśnie otrzymaliśmy zapewnienie, że zamówienia przedpremierowe ruszą 28 lipca, czyli jeszcze w tym miesiącu. Gracze mogą szykować się na następujące maszyny:

  • Sega Genesis Flashback z 85 zainstalowanymi grami (lista), dwoma bezprzewodowymi kontrolerami typu Genesis, dwoma dodatkowymi portami dla przewodowych padów, funkcją zapisu/pauzy/przewinięcia w każdej grze, a konsolę do telewizora podłączymy za pomocą HDMI. Cena = 59,99 dolarów (od 218 zł). 
  • Atari Flashback 8 Gold zawiera 120 zainstalowanych gier (lista), wejście HDMI, dwa stylowe, bezprzewodowe kontrolery typu Atari 2600, dwa dodatkowe porty na pady i opcję zapisu/pauzy/przewinięcia w każdym tytule.  Cena = 79,99 dolarów (od 291 zł).

Aktualnie czekamy na potwierdzenie, czy konsole trafią do polskich sklepów.

Tagi: atari flashback 8 gold retro retro konsola sega genesis fleshback