Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2017 14:41
Gra o Tron i Ed Sheeran
5759V

Gra o Tron i Ed Sheeran. Krytyka za reklamę i rekord odcinka

HBO wyemitowało pierwszy odcinek siódmego sezonu Gry o Tron. W jednej ze scen pojawia się Ed Sheeran i jego rola została ostro skrytykowana przez wielu fanów uniwersum George’a R.R. Martina. Mimo to najnowsza opowieść cieszy się rekordową popularnością.

Siódmy sezon Gry o Tron od stacji HBO został zapoczątkowany efektownym odcinkiem, który zbiera jednak mieszane opinie. Fani nie narzekają na scenariusz, a dość nietypowego gościa – na planie pojawił się Ed Sheeran. Znany muzyk wciela się w barda śpiewającego przy ognisku żołnierzom.

Gra o Tron. Twórcy streszczają wydarzenia od samego początku sagi

Pewnie wielu widzów nawet nie zwróciło na to szczególnej uwagi, ale zagorzali miłośnicy Gry o Tron widzą w tym pomyśle niedopuszczalną formę reklamy, która nigdy nie powinna mieć miejsca w tak wielkiej i szanowanej serii.

Muzyk spotkał się nawet z falą nieprzychylnych komentarzy i w konsekwencji skasował swoje oficjalne konto na Twitterze. Oczywiście Ed Sheeran nie potwierdził, że to właśnie z tego powodu zdecydował się na tak nietypowy ruch, jednak trudno wyobrazić sobie inny powód – nie możemy zapomnieć, że Brytyjczyk miał stały kontakt z fanami na Twitterze.

Ta sytuacja nie wpłynęła jednak na wyniki Gry o Tron. Stacja HBO potwierdziła, że pierwszy odcinek siódmego sezonu zobaczyło łącznie 16,1 mln widzów – w samej telewizji było to 10,1 mln miłośników! Pewną ciekawostką jest na pewno fakt, że ostatni rekord serialu wynosił 8,89 mln widzów (finał szóstego sezonu z czerwca 2016 roku).

Materiał: Game of Thrones: Season 7 Episode 1 Clip: Arya and Ed Sheeran

Tagi: