Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.07.2017 15:29
Najchętniej kupowane gry w naszym kraju. Zestawienie z 2017 roku z małą niespodzianką
4756V

Najchętniej kupowane gry w naszym kraju. Zestawienie z 2017 roku z małą niespodzianką

Bardzo często prezentujemy na portalu ciekawe zestawienie sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii, ale tym razem mamy sporą ciekawostkę również z Polski. Poznajcie najchętniej kupowane produkcje w pierwszych miesiącach 2017 roku w naszym kraju.

GfK Entertainment opublikowało ciekawy raport. Firma zebrała dane z szesnastu krajów i zaprezentowała je na wymownej grafice. Polska nie wyróżnia się na tle innych krajów Starego Kontynentu.

Final Fantasy XII triumfuje, Crash utrzymuje wysoką pozycję. Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii

Polacy w pierwszej połowie 2017 roku najchętniej kupowali FIFA 2017, Grand Theft Auto V oraz Minecrafta? Bez szczególnego zaskoczenia. Może jedynie miejsce gry Rockstar to skromna niespodzianka, ale w sumie opowieść trzech gangsterów wciąż trzyma cenę i stale cieszy się sporą popularnością.

Zestawienie jednak nie jest pozbawione nowości. Horizon: Zero Dawn świetnie radzi sobie w Austrii, krajach Beneluksu, Danii, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.

W zasadzie potwierdza się reguła, że gracze uwielbiają opowieści w ogromnych, otwartych światach – deweloperzy Ghost Recon: Wildlands (Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria) oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Niemcy, Francja, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Hiszpania) również nie mogą narzekać na brak zainteresowania ich twórczością. Standardowo gracze chętnie grają w elektroniczną piłkę nożną – Portugalczycy i Brazylijczycy kupują nawet dwa tytuły.

Tak prezentują się wszystkie szczegóły:

Sprzedaż gier pierwsze pierwsza połowa 2017 roku

Źródło: http://www.gfk-entertainment.com/news/europaeischer-videospielmarkt-gta-v-und-fifa-17-waren-top-games-im-ersten-halbjahr.html

Tagi: gfk gry wyniki sprzedaży