Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.07.2017 13:04
Project CARS 2 z nowym wideo. Gra powstaje przy udziale profesjonalnych kierowców
419V

Project CARS 2 z nowym wideo. Gra powstaje przy udziale profesjonalnych kierowców

Project CARS 2 ma skasować inne wyścigi o symulacyjnych aspiracjach. A to przede wszystkim przez model jazdy i fizyki o niezrównanym poziomie realizmu.

Temat realistycznej fizyki w Project CARS 2 zachwalają profesjonalni kierowcy wyścigów. Bandai Namco zaprosiło do współpracy m.in. Tommy'ego Milnera, Rene Rasta oraz Bena Collinsa.

Project CARS 2 w Encyklopedii PPE.pl

Deweloperzy podkreślają od dawna, że Project CARS 2 zostało skonstruowane od podstaw przy udziale osób, które spędziły tysiące godzin na torach wyścigowych i w fotelach najszybszych wozów. Studio korzysta z konsultacji takich kierowców przy produkcji Project CARS 2.

Deweloperzy przypominają, że sami zaczynali w większości jako fani gier wyścigowych, tworzący mody. Jedną z takich osób był Tommy Milner, "dzieciak z forum, który był zaangażowany w scenę symulatorów". Milner wielokrotnie pomagał w tworzeniu modów i jednocześnie rozwijał swoją karierę w rzeczywistości, zostając profesjonalnym kierowcą. Reszta fanów gromadzących się na forach wyścigowych poszła w kierunku gamedevu (czyli do Slightly Mad Studios) i chwała im za to, bo dzięki temu mamy czym się ścigać w domowym zaciszu. :)

Tagi: