Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 09.07.2017 12:53
Horizon: Zero Dawn najlepszym growym soundtrackiem według Jerry Goldsmith Awards
1741V

Horizon: Zero Dawn najlepszym growym soundtrackiem według Jerry Goldsmith Awards

Kolejna nagroda ląduje na koncie znakomitego Horizon: Zero Dawn, którym na początku roku uraczyło nas Guerrilla Games. Tym razem krytycy wyrazili swoje uznanie dla ścieżki dźwiękowej gry, wręczając jej nagrodę imienia Jerry'ego Goldmistha.

Tego samego, który napisał muzykę do takich klasyków kina rozrywkowego jak m.in. "Rambo" (od części pierwszej do trzeciej), "Gremliny Rozrabiają" i "Trzynasty Wojownik". Nagroda wręczana jest za wybitne osiągnięcia w muzycznej ilustracji reklam, filmów, programów telewizyjnych i rzecz jasna gier.

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds. There is a new cool trailer...

W tym roku mianem najlepszej ścieżki dźwiękowej w kategorii gry wideo, jury Jerry Goldsmith Awards okrzyknęło dzieło holenderskiego Guerrilla Games - Horizon: Zero Dawn. I nie dziwota, bowiem muzyka autorstwa kolektywu artystów - Jorisa de Man, The Flight, Nielsa van der Leest, Jonathana Williamsa oraz Lucasa van Tol - świetnie współgra z wizją postapokaliptycznego świata, który zwiedzamy w skórze Aloy.

Wśród honorowych wzmianek znalazły się soundtracki do Farpoint (Stephen Cox i Danny McIntire) i The Bunker (Dom Shovelton).

Gratulacje, Guerrilla!

Tagi: guerilla games Horizon: Zero Dawn SCEE soundtrack