Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.07.2017 21:00
God of War to pełnoprawna kontynuacja. Bohaterowie będą ze sobą współpracować
2136V

God of War to pełnoprawna kontynuacja. Bohaterowie będą ze sobą współpracować

Na przygodę Kratosa i Atreusa musimy zaczekać do przyszłego roku, jednak możemy mieć pewność, że w tym wypadku Santa Monica Studio nie rozpoczyna nowej serii. Gra jest pełnoprawną kontynuacją, w której zobaczymy ciekawą współpracę ojca z synem. 

God of War ma zadebiutować na rynku w pierwszych miesiącach 2018 roku. Zdaniem wielu informatorów, Sony może zdecydować się wrzucić przygodę w marcu i tym samym kontynuować prezentację mocnych, ekskluzywnych tytułów w tym miesiącu.

God of War III: Remastered i Killzone: Shadow Fall na PC, czyli PlayStation Now otrzymuje nowe gry

Santa Monica Studio ma jeszcze kilka miesięcy na dokładne rozbudowanie i dopracowanie produkcji. Twórcy jednak bez przeszkód ujawniają kolejne szczegóły, które na pewno zainteresują fanów uniwersum.

Nowe God of War, które wciąż nie otrzymało podtytułu, jest pełnoprawną kontynuacją. W tym wypadku nie ma mowy o jakimkolwiek „odświeżeniu serii”, ponieważ pozycja przedstawia wydarzenia w tym samym wszechświecie.

Twórcy nie określają dokładnie czasu pomiędzy zakończeniem God of War III a początkiem God of War, jednak w tym wypadku bohater ma zmierzyć się z bardzo osobistym poszukiwaniem.

Te szczegóły zdradził Aaron Kaufman, producent marketingu, który w rozmowie z dziennikarzem Official PlayStation Magazine UK wspomniał, że ojciec z synem będą współpracować również w walce:

„W grze znajduje się naprawdę fajny ruch, w którym Atreus wskakuje na plecy przeciwnika i po kliknięciu kółka, syn skacze nad przeciwnikiem i zaczyna w niego strzelać strzałami, a gracz może rzucić w niego toporem. To jeden z przykładów dynamicznej współpracy pomiędzy Kratosem i Atreusem.”

W sumie seria God of War jest znana z efektownych i efektywnych sekwencji QTE, których na pewno nie zabraknie w nowej przygodzie.  

Źródło: http://www.psu.com/news/33432/god-of-war-ps4-dev-reveals-dynamic-combat-between-kratos-and-son

Tagi: god of war Santa Monica Studio sony