Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.07.2017 16:45
Wolfenstein II: The New Colossus. Zwiastun Liesel prezentuje mechanicznego psiaka
691V

Wolfenstein II: The New Colossus. Zwiastun Liesel prezentuje mechanicznego psiaka

Już w październiku wierni fani B.J. Blazkowicza wyruszą do walki o wolność Ameryki. Autorzy zdecydowali się zaprezentować świat gry za pomocą filmów przypominających programy telewizyjne, które mają zaprezentować wariację znanych produkcji z lat 50. i 60. Dziś możemy spojrzeć na pierwszy materiał zatytułowany Liesel.

Wolfenstein II: The New Colossus to najnowsza produkcja MachineGames. Fani serii ponownie wcielą się w niezniszczalnego Blazkowicza, który tym razem znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Bohater będzie musiał zmierzyć się z nazistowską machiną wojenną.

Wolfenstein II: The New Colossus na krwawej rozgrywce. Gra MachineGames błyszczy

Bethesda już wkrótce ruszy z kampanią marketingową Wolfenstein II: The New Colossus, jednak w tym wypadku nie musimy obawiać się nudnych i oklepanych zwiastunów. MachineGames zajęło się stworzeniem „filmów przedstawiających rodzaj programowania telewizyjnego”, czyli w prostych słowach – będziemy oglądać zwiastuny przedstawiające warianty znanych programów z lat 50. i 60. ubiegłego wieku, które będą prezentowały „wielkie zwycięstwo”.

Na dobry początek możemy spojrzeć na zwiastun Liesel, który jest najdłużej trwającym serialem telewizyjnym w historii Amerykańskich Terytoriów. Autorzy zdecydowali się przygotować kolejny sezon dla wszystkich rodzin:

To już Staffel 8 – ósmy sezon „Liesel”, który bawi nas nieprzerwanie od 2 października 1953 r. Na każdy sezon przypada 26 odcinków.

„Liesel” to opowieść o przygodach Panzerhunda i jej ludzkiej towarzyszki Peggy w małej rolniczej społeczności na Amerykańskich Terytoriach odbudowywanych po latach opresji ze strony kapitalistycznych pasożytów. Niezależnie od tego, czy ktoś jest uwięziony w płonącym domu, czy okradany przez zbiegłych Häftlingów – więźniów – Peggy wie, że Liesel usłyszy jej psi gwizdek i przybędzie na pomoc. Peggy i Liesel już zawsze będą przyjaciółkami – lojalnymi wobec ojczyzny i naszego ukochanego Führera, oby rządził wiecznie. Liesel sprawi, że będziecie śmiać się, wstrzymywać oddech, płakać i wzdychać. Nie przegapcie Staffel 8 niesamowitych przygód Liesel – Panzerhunda o silniku ze złota!

B.J. Blazkowicz w swojej nowej przygodzie zmierzy się nie tylko z nazistami, ale również będzie musiał pokazać Amerykanom prawdę. Tak sytuację skomentował dyrektor kreatywny Jens Matthies:

„Naziści chcą uczynić swe rządy znośnymi dla amerykańskiego stylu myślenia, powoli więc ograniczają swobodę obywateli, niedługo zaś będzie już za późno na stworzenie jakiegokolwiek ruchu oporu. Czynią w tym kierunku wiele, wiele kroków. Ameryka jest już formalnie częścią Niemiec, naziści jednak chcą dokonać tam również przemiany kulturowej. Zmienią język na niemiecki i wypaczą wszystkie amerykańskie symbole. Wszystko to po to, by demonizować wolne Stany Zjednoczone i gloryfikować nazistowską ideologię oraz niemiecką kulturę”.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bethesda MachineGames trailer Wolfenstein II: The New Colossus zwiastun