Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.07.2017 16:35
Total War Saga nową serią spin-offów. Twórcy pokażą mniejsze konflikty
659V

Total War Saga nową serią spin-offów. Twórcy pokażą mniejsze konflikty

Seria Total War zostanie wkrótce rozszerzona o wiele nowych produkcji. SEGA właśnie zapowiedziała zupełnie nową kategorię gier, dzięki którym zainteresowani zapoznają się z kolejnymi opowieściami.

Gracze sympatyzujący z uniwersum Total War mogą liczyć na wiele nowych produkcji. SEGA potwierdziła nową markę „Total War Saga”, dzięki której zapoznamy się z wieloma nowymi produkcjami.

Total War: Warhammer 2. Data premiery, gameplay i wypasiona edycja kolekcjonerska

Pod koniec 2018 roku SEGA zamierza ujawnić pierwszy tytuł z serii Total War Saga. Będą to produkcje przypominające między innymi Total War: Shogun 2 – Zmierzch Samurajów, a pozycje za każdym razem pokażą historyczne konflikty.

W projektach studio przedstawi wydarzenia trwające maksymalnie kilka miesięcy (jak w przypadku wspomnianego Zmierzchu Samurajów), jednak gracze nie muszą się martwić o skalę i zawartość. Będą to pełnoprawne odsłony, w których deweloperzy postawią na intensywność.

Jack Lusted z Creative Assembly potwierdził, że jego zespół tworzy właśnie więcej produkcji niż kiedykolwiek wcześniej, a tytuły z serii „Saga” będą rozbudowanymi spin-offami. Firma już teraz zdecydowała się na takie ogłoszenie, ponieważ jest to jasny komunikat dla fanów – studio nie zrezygnowało z historycznych wydarzeń, a nawet zaoferuje ich teraz naprawdę sporo.

Na dobry początek nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących pierwszej pozycji, ale deweloper zaznaczył, że gra jest kolejnym duchowym następcą Total War: Rome II przypominającym Total War: Attila.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: