Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2017 17:30
Gran Turismo Sport otrzyma modele samochodów, które będą wykorzystywane jeszcze na PlayStation 5
3040V

Gran Turismo Sport otrzyma modele samochodów, które mogą zostać wykorzystywane na PlayStation 5

Gran Turismo Sport nadal nie otrzymało ostatecznej daty premiery, ale Kazunori Yamauchi z wielką przyjemnością wypowiedział się na temat gry. Zdaniem szefa Polyphony Digital, Japończycy stworzyli modele samochodów, które mogą zostać wykorzystywane na kolejnej generacji.

Fani szybkich samochodów od dawna czekają na pierwszą premierę Gran Turismo na PlayStation 4. Gra z podtytułem „Sport” ma nadjechać późną jesienią, a w sprawie pozycji wypowiedział się szef Polyphony Digital.

Gran Turismo Sport. Twórcy chwalą się ulepszonymi odgłosami samochodów

Kazunori Yamauchi nadal nie prezentuje konkretnych szczegółów dotyczących daty premiery. Japończycy podobno zakończyli już główne prace nad tytułem i teraz studio zajmuje się wyeliminowaniem ostatnich błędów.

Twórca wspomniał podczas rozmowy z dziennikarzem IGN o pewnej ciekawostce. Japończycy zajęli się stworzeniem modeli o wyjątkowo wysokiej jakości, które mogą trafić nawet na PlayStation 5:

„Modele, które używamy do Gran Turismo Sport, prawdopodobnie będą wspierać również kolejną generację, tę po PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Ten poziom danych zapewne pozwoli nam na pracę przez 10 lat, ponieważ obecnie poziom precyzji tych modeli nie ma sobie równych na całym świecie. Jedynymi modelami, które są wyższe w stosunku do naszych, to modele CAD pochodzące prosto od producentów, które oczywiście nie mogą być renderowany w czasie rzeczywistym.”

Sytuacja powinna szczególnie zainteresować miłośników PlayStation, którzy mogą liczyć na zdecydowanie szybszą premierę kolejnej odsłony Gran Turismo. Japończycy są znani z tego, że nie lubią się śpieszyć, więc może przygotowanie wysokiej jakości modeli jest kluczem do sukcesu?

Źródło: http://wccftech.com/yamauchi-gt-sport-car-models-unmatched/

Tagi: Gran Turismo Sport playstation 4 playstation 5 Polyphony Digital sony tweet