Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2017 14:05
Lords of the Fallen 2 w tarapatach. CI Games szuka zespołu dla gry
1080V

Lords of the Fallen 2 nadal we wczesnej fazie projektowania. CI Games szuka zespołu dla gry

Ostatnie tygodnie są bardzo trudne dla CI Games. Studio zrezygnowało z tworzenia gier AAA i w tej sytuacji trudno oczekiwać od Lords of the Fallen 2 progresu względem pierwowzoru. O produkcji wypowiedział się Marek Tymiński.

Lords of the Fallen zadebiutowało w 2014 roku. Autorzy nie ukrywali mocnej inspiracji projektami From Software, ale gra została ciepło przyjęta przez wielu graczy. Fani liczyli na zdecydowanie mocniejszą kontynuację, jednak problemy ze Sniper: Ghost Warrior 3 wpłynęły na tworzenie produkcji.  

Tomasz Gop, producent Lords of the Fallen został zwolniony z CI Games. Dołącza do twórców Ancestors!

CI Games zdecydowało się zmienić plany. Firma chce teraz systematycznie (w każdym roku) wydawać na rynek mniejsze produkcje, które nie będą prezentować jakości AAA, ale jednocześnie trafią w gusta fanów z całego świata.

Zmiany spowodowane porażką Sniper: Ghost Warrior 3 są odczuwalne również w przypadku Lords of the Fallen 2, bo choć pozycja wciąż powstaje, to jednak Polacy poszukują „wsparcia zewnętrznego”, czyli zespołu, który dokończy prace nad grą:

„Pracujemy naprawdę dużo nad Lords of the Fallen 2. Szukamy najlepszego zespołu, z którym będziemy mogli zakończyć prace nad grą. Gdy zakończymy poszukiwania, zaczniemy pracę według ustalonego planu.”

Warto tutaj na pewno przypomnieć, że w podobny sposób powstał Lords of the Fallen – pierwowzór pomagało stworzyć niemieckie Deck13, które w dość burzliwej atmosferze pożegnali się z CI Games. Autorzy stworzyli ostatnio The Surge.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że choć pozycja powstaje od dwóch lat, to zdaniem Tomasza Gopa – byłego producenta – wciąż nie wyszła z fazy koncepcyjnej. Twórcy przez dwa lata zajęli się podstawami i tak naprawdę główna produkcja wciąż nie wystartowała.

„Prawie 2 lata pracowałem nad kontynuacją i nadal nie wyszliśmy z fazy koncepcyjnej. Pracowałem nad tym i naprawdę miałem 100% udziałów i nie produkowaliśmy jeszcze gry.”

Zdaniem byłego producenta, problemem okazał się Sniper: Ghost Warrior 3, przez którego prace nie przebiegały w odpowiednim tempie. Tytuł o snajperze okazał się najważniejszym projektem CI Games.

Marek Tymiński – prezes CI Games – mimo problemów uważa, że Lords of the Fallen 2 zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych w przeciągu dwóch następnych lat.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-07-03-lords-of-the-fallen-2-sequel-concern

Tagi: CI Games Lords of the Fallen 2 Marek Tymiński tomasz gop