Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.06.2017 17:38
Grand Theft Auto V ponownie na szczycie. Afera z modami pomogła produkcji
777V

Grand Theft Auto V ponownie na szczycie. Afera z modami pomogła produkcji

Tydzień trwała wojna deweloperów Gran Theft Auto V z twórcami modyfikacji. Rockstar w ostateczności zezwoliło na prace społeczności, a przez całe zamieszanie gra ponownie cieszyła się ogromną popularnością.

Grand Theft Auto V to jedna z najpopularniejszych gier w historii. Tytuł od premiery w 2013 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wciąż potrafi wskoczyć na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Rockstar zezwala na mody w GTA V, ale Take-Two ma władzę ostateczną

Grand Theft Auto V to prawdziwy fenomen. Gra pierwotnie wskoczyła wyłącznie na PlayStation 3 i Xboksa 360, następnie doczekaliśmy się wersji na PlayStation 4 i Xboksach One, a w ostateczności pozycja wylądowała również na komputerach osobistych. Autorzy nadal nie przygotowali fabularnego dodatku, bo w zasadzie… Nie muszą. Tytuł i tak jest wciąż rozchwytywany.

Ostatni weekend to ciągła walka twórców modyfikacji z Rockstar. Zaczęło się od próśb, następnie pojawiły się negatywne oceny na Steam, produkcje podkreślające „śmierć modów” i dopiero po tych wszystkich scenach, autorzy Grand Theft Auto V dogadali się z Take-Two i zezwolili na część fanowskich twórczości.

Cała sytuacja nakręciła Brytyjczyków, którzy ponownie chętnie kupowali wielką opowieść trzech gangsterów. Grand Theft Auto V wróciło na szczyt w Wielkiej Brytanii i jest to trzynaste złoto pozycji! A nie możemy zapomnieć, że dzieło wciąż znajduje się przynajmniej w dziesiątce najchętniej kupowanych produkcji.

Wśród innych zawirowań warto na pewno wyróżnić spadek Horizon: Zero Dawn (z pierwszego na ósme miejsce – koniec promocji) oraz awans Ghost Recon: Wildlands (z czternastego na czwarte miejsce – początek promocji).

Ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii:  

  1. Grand Theft Auto V
  2. Dirt 4
  3. FIFA 17
  4. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. Overwatch
  7. Arms
  8. Horizon Zero Dawn
  9. Forza Horizon 3
  10. Tekken 7

Źródło: http://www.vg247.com/2017/06/26/gta-5-is-back-at-no-1-in-the-uk-charts-for-its-13th-week/

Tagi: grand theft auto v gta v rockstar Wielka Brytania wyniki sprzedaży

Nie przegap