Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.06.2017 19:56
Grand Theft Auto V na PC z modami! Rockstar nie zamierza ingerować w kreatywność fanów
3363V

Grand Theft Auto V na PC z modami! Rockstar nie zamierza ingerować w kreatywność fanów

Zwycięstwo graczy? Rockstar właśnie wydało oficjalną wiadomość w sprawie modyfikacji na komputerach osobistych. Studio po rozmowie z wydawcą nie zamierza ingerować w kreatywność swojej społeczności.

Batalia o mody na PC w Grand Theft Auto V trwa od tygodnia. Rockstar na początku zablokował twórców OpenIV i tym samym zniszczył wiele wciąż powstających projektów. Gracze nie potrafili zrozumieć tej sytuacji, zaczęli negatywnie oceniać pozycję na Steam, aż w końcu powstały nawet projekty pokazujące „śmierć modów”.

Grand Theft Auto V otrzymało zwiastun prezentujący „zabójstwo modów”

Rockstar musiał zareagować. Firma wydała właśnie oświadczenie, w którym podkreśla, że nie ma zamiaru niszczyć kreatywności swojej społeczności:

„Rockstar Games wierzy w rozsądną kreatywność społeczności i szczególnie pragnie, by twórcy prezentowali swoją pasje w naszych grach. Po rozmowie z wydawcą, Take-Two zgodziło się generalnie nie podejmować żadnych działań prawnych przeciwko projektom osób trzecich dotyczących gier Rockstar, które są jednorazowe, niehandlowe i respektują prawa własności intelektualne osób trzecich.”

Jednocześnie korporacja nie może pozwolić na tworzenie modyfikacji wpływający na rozgrywkę w GTA Online:

„Przepis nie ma zastosowania do usług multiplayer lub sieciowych: narzędzi, plików, bibliotek lub funkcji, które mogą być wykorzystane do oddziaływania na usługi multiplayer oraz usługi online lub importowanie innych IP (w tym IP firmy Rockstar) do projektu.”

W oświadczeniu pojawia się również wzmianka, według których Take-Two zastrzega sobie prawo do zablokowania każdego projektu… Trudno tutaj mówić o wielkim triumfie, ale Rockstar zareagował na niezadowolenie fanów, więc możemy mieć nadzieję, że normalne modyfikacje nie będą blokowane przez wydawcę.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi:

Nie przegap