Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2017 20:39
Grand Theft Auto V otrzymało zwiastun prezentujący „zabójstwo modów”
5440V

Grand Theft Auto V otrzymało zwiastun prezentujący „zabójstwo modów”

Rockstar zdecydował się na otwartą walkę z modyfikacjami w Grand Theft Auto V. Gracze nie potrafią pogodzić się z tą sytuacją, zmieniają oceny produkcji, a nawet tworzą specjalne materiały. Ostatni naprawdę warto zobaczyć.

Rockstar przez wiele lat chwalił się pracami fanów Grand Theft Auto V. Możemy jednak śmiało sądzić, że ostatni projekt zostanie przez deweloperów zbagatelizowany, bo miłośnicy produkcji pokazują „śmierć modów”.

Kody do GTA V

W ubiegłym tygodniu wybuchła afera związana z Grand Theft Auto V. Rockstar zdecydował się zablokować twórców OpenIV, dzięki którym miłośnicy produkcji tworzyli najróżniejsze modyfikacje do GTA Online. Ekipa odpowiedzialna za projekt nie zamierza walczyć z gigantem, więc zdecydowano się zakończyć rozwijanie i zarazem prezentowanie graczom OpenIV.

Ta wiadomość rozwścieczyła fanów, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego Rockstar w zasadzie zabija modyfikacje w produkcji. Studio wydało oświadczenie, w którym tłumaczy sprawę, ale to oczywiście nie podziałało.

Zdaniem autorów GTAV – OpenIV pozwala tworzyć modyfikacje, które niszczą przyjemność fanów GTA Online, ponieważ zaburzają balans i wpływają na zmagania. Właśnie z tego powodu deweloperzy zdecydowali się całkowicie zablokować projekt.

Gracze mimo tych zapewnień nie dają za wygraną. Starają się pokazać deweloperowi swoją moc za pomocą ocen na Steam, czy też fanowskich produkcji, które mają pokazać „jak to zły Rockstar niszczy prace sympatyków gry”. Jeden z takich projektów możecie zobaczyć poniżej, a to podobno dopiero początek. Społeczność GTA związana z komputerami osobistymi zamierza stale atakować firmę.

Źródło: http://www.vg247.com/2017/06/19/gta-5-video-depicts-the-tale-of-rockstars-killing-of-openiv-and-other-mods-in-an-amazing-way/

Tagi: Grand Theft Auto V gta online mody modyfikacje Rockstar