SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.06.2017 09:40
Project CARS 2 bez stałych 60 fps na konsolach. Rewelacyjny gameplay z trybu VR
3435V

Project CARS 2 bez stałych 60 fps na konsolach. Rewelacyjny gameplay z trybu VR

Wczoraj holenderski portal Gamersnet zarzekał się, że dyrektor kreatywny Project CARS 2 zdradził redaktorom, że najnowsze wyścigi będą działać w rozdzielczości 4K i 60 fps na Xbox One X. Autorzy gry postanowili jednak doprecyzować to stwierdzenie.

Trzeba przyznać, że ekipa Slightly Mad Studios wyjątkowo dba o dobre kontakty z graczami i przede wszystkim z maniakami wyścigów, zgromadzonymi m.in. na portalu GTPlanet. Deweloperzy nie zamierzają udawać, że Project CARS 2 będzie działać w "zablokowanym" frameracie na poziomie 60 fps. Ian Bell, jeden z deweloperów odpowiedzialnych za nowe wyścigi, ujawnił, że o ile gra ma faktycznie działać w rozdzielczości 4K, to autorzy nie osiągną stałych 60 fps.

Project CARS 2. Grafika porównana z Project CARS

"Ten cytat został źle przetłumaczony. Project CARS 2 działa na poziomie poniżej 60 fps w rozdzielczości 4K. I tak będzie prawdopodobnie już zawsze, chyba że wywalimy livetrack i szereg innych rzeczy. (...) Nie podoba nam się termin "zablokowany framerate". To by stawiało nas w szeregu napinających marketingowe muskuły deweloperów first-party. Będziemy działać w 60 fps przez większość czasu w trakcie normalnego ścigania i popchniemy konsole do granic ich możliwości w celu zapewnienia ciekawszych doznań. Nawet jeśli oznacza to, że zgubimy pod drodze kilka klatek" - wyjaśnił Ian Bell ze Slightly Mad Studios.

Pytanie czy nie lepiej byłoby zrezygnować z pompowania rozdzielczości na Xbox One X oraz PS4 Pro na rzecz zapewnienia stałego framerate'u na poziomie 60 fps?

Na deser mamy dla was gameplaye z pecetowej wersji Project CARS 2, działającego w trybie VR. Co tu dużo mówić. Kokpity prezentują się wspaniale a  praca rąk na kierownicy jest świetna. Wygląda to rewelacyjnie.

Tagi: konsole pc playstation 4 pro project cars 2 vr xbox one x

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Project CARS 2
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 22.09.2017
  • Napisy
  • od lat 3
Miesięcznik PSX Extreme