SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2017 16:06
State of Mind to futurystyczny thriller, o którym warto pamiętać. Twórcy prezentują długi gameplay
471V

State of Mind to futurystyczny thriller, o którym warto pamiętać. Twórcy prezentują długi gameplay

Niemiecki Daedalic Entertainment prezentował na targach E3 kolejny projekt. State of Mind to thriller, w którym gracz będzie musiał poradzić sobie z amnezją głównego bohatera. Studio opublikowało dłuższy fragment rozgrywki, który wygląda całkiem przyzwoicie.

State of Mind to przygodówka z elementami thrillera przygotowana przez niemieckie Daedalic Entertainment – autorów między innymi The Whispered World oraz Deponia. Tytuł zmierza na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch i komputery klasy PC.

Gigantic z otwartą betą na Xbox One i PC. Twórcy liczą na ogromne zainteresowanie

W produkcji trafimy do Berlina 2048 roku, jednak nie jest to miejsce, w którym chcemy żyć. Deweloperzy przestawiają świat nękany wojnami, głodem, problemami z dostępem do najpotrzebniejszych surowców, więc ludzie szukają ucieczki. Jedyną drogą ratunku jest wgranie swojej świadomości do systemu komputerowego i zamieszkanie w „wirtualnej utopii” nazwanej Miasto 5.

Głównym bohaterem opowieści został Richard Nolan, który wraz ze swoją żoną i córką postanowili dołączyć do „nowego świata”, jednak przez nietypowy wypadek, protagonista wgrał tylko część swojej świadomości do nowego świata, a ciało, z lukami pamięci, pozostało w Berlinie. Naszym zadaniem będzie dokończenie transferu, jednak w trakcie historii odkryjemy spisek, który ma znacząco wpłynąć na wszystkich ludzi.

Brzmi ciekawie? To oczywiście dopiero zarys fabuły, bo w grze ma pojawić się sporo problematycznych wątków, które pokażą prawdziwe oblicze wydarzeń. Na E3 autorzy prezentowali sam początek historii, a zapis rozgrywki znajdziecie poniżej.  

Tagi: