SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.06.2017 08:58
Grand Theft Auto V jedną z najgorzej ocenianych gier na Steam. Gracze próbują zmienić decyzję Take-Two
6878V

Grand Theft Auto V jedną z najgorzej ocenianych gier na Steam. Gracze próbują zmienić decyzję Take-Two

Dawno nie było takiego zamieszania w kontekście modów. Grand Theft Auto V cieszy się cały czas tak ogromną popularnością ze względu na silną społeczność osób, które tworzą pecetowe mody. Take-Two zdecydowało jednak, że nie ma miejsca na takie fanowskie atrakcje.

Wydawcy Grand Theft Auto V nie spodobał się fakt, że fani od lat tworzą do pecetowej wersji tego sandboksa liczne mody z pomocą narzędzi OpenIV. Ekipa odpowiedzialna za OpenIV otrzymała list z żądaniem natychmiastowego zaprzestania dystrybucji plików związanych z tym softwarem. Fani oznajmili w związku z tą korespondencją, że kończą rozwijanie i dzielenie się rzeczonym programem.

Afera o mody z udziałem Bethesdy i Take-Two

To praktycznie zamyka drogę do dalszego rozwoju pecetowych modów do Grand Theft Auto V. Rzecznik prasowy Rockstar Games próbował kilka dni temu tłumaczyć tę gwałtowną zmianę zdana Take-Two troską o bezpieczeństwo zabawy w trybie GTA Online, ale miłośnicy gry chyba nie kupili takiej argumentacji. I - co ciekawe - postanowili wyrazić swoją dezaprobatę na Steam. Gracze robią to wystawiając Grand Theft Auto V od tygodnia miażdżąco negatywne oceny na portalu Valve. W ostatnich 30 dniach gra spadła w związku z tym "atakiem" do ratingu "Przytłaczająco negatywne" (tylko 13% ocen z 39000 wydanych werdyktów jest w ostatnim miesiącu pozytywna). To sprawia, że ogólna ocena gry spadła na Steam do poziomu "Mieszane" (68% pozytywnych ocen).

Warto w tym miejscu powiedzieć, że Steam wprowadził jakiś czas temu obostrzenia dotyczące swojego systemu ocen. Teraz do "średniej" danej pozycji brane są pod uwagę tylko opinie osób, które rzeczywiście zakupiły tytuł na Steam, a nie np. brały tylko udział w becie.

W ostatnim miesiącu Grand Theft Auto V jest jedną z najgorzej ocenianych gier obecnych na Steam. Czy wywrze to nacisk na Take-Two? Cóż, wszystko jest możliwe. Choć na wydawców najlepiej działa głosowanie portfelami...

Obecnie 47 tysięcy osób podpisało petycję w sprawie przywrócenia narzędzi OpenIV. Dokument znajdziecie w tym miejscu, na portalu Change.org.

Przy okazji warto wspomnieć, że ze społecznością fanów modów ostatnio zadarła też Bethesda, która ujawniła plany uruchomienia sklepu, który będzie sprzedawać najnowsze fanowskie modyfikacje. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Źródło: http://www.dualshockers.com/gta-5-reviews-negative-40000-sign-openiv-petition/

Tagi: grand theft auto v gta v steam take-two

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Grand Theft Auto V
  • Platformy:  PS4   XONE   PC   PS3   X360 
  • Data premiery - Polska: 17.09.2013
  • Napisy
Miesięcznik PSX Extreme