SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2017 14:38
Hitman będzie nadal rozwijany. Io-Interactive niezależnym studiem
1169V

Hitman będzie nadal rozwijany. Io-Interactive niezależnym studiem

Io-Interactive  nie jest już oficjalnie częścią Square Enix. Twórcy są niezależnym studiem, które może teraz na własną rękę rozwijać markę Hitman. Jest to podobno bardzo dobra wiadomość dla graczy.

Kilka tygodni temu Square Enix zaprezentowało szczegółowy raport finansowy, w którym pojawiła się informacja dotycząca sprzedaży Io-Interactive. Japończycy postanowili pozbyć się twórców Hitmana, ale nie było chętnych na przejęcie studia.

Io-Interactive zwalnia. Spore zmiany u twórców Hitmana

Io-Interactive na początku potwierdziło zwolnienie wielu deweloperów, którzy pracowali nad rozwojem marki Hitman od lat, a teraz studio jest „samodzielne” :

„Z dumą dzisiaj ogłaszamy, że IOI jest oficjalnie niezależnym studiem. Z sukcesem zakończyliśmy negocjacje z firmą Square Enix, która zgodziła się na wykup. Najważniejsze, że udało się nam zachować pełne prawa do marki Hitman.”

Te słowa wypowiedział Hakan Abrak, dyrektor generalny, który podkreślił, że jest to przełomowa chwila dla deweloperów Hitmana:

„To przełomowa chwila dla IOI. Od dzisiaj mamy pełną kontrolę nad kierownictwem naszego studia i marką Hitman. Wkrótce będziemy budować naszą przyszłość i to jest niesamowite.”

Twórcy są teraz otwarci na współprace z innymi firmami, które mogą pomóc w rozwoju marki Hitman. Abrak podziękował również Square Enix za wieloletnią pracę, a w przeciągu następnych tygodni poznamy konkrety dotyczące rozwoju Hitmana.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: hitman io interactive square enix