Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.05.2017 14:56
Io-Interactive zwalnia. Spore zmiany u twórców Hitmana
1041V

Io-Interactive zwalnia. Spore zmiany u twórców Hitmana

Duńczycy właśnie zapowiedzieli spore zmiany w swoim zespole. Studio nie może poradzić sobie w takim samym składzie bez wielkiego wydawcy, więc autorzy Hitmana potwierdzili zwolnienia.

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić. Square Enix w ostatnim raporcie finansowym potwierdziło chęć sprzedaży Io-Interactive. Twórcy Hitmana muszą szukać nowego domu, ale według ostatnich plotek nadal chcą przygotować drugi sezon odcinkowych przygód Agenta 47.

Hitman w odcinkach niezagrożony? Twórcy nadal pracują nad 2 sezonem

Ostatnie informacje z pięknej Danii były dość pozytywne, ale właśnie otrzymaliśmy smutną wiadomość. Twórcy nawet pomimo sporego zainteresowania „poszatkowanym” Hitmanem, muszą dokonać zmian w swoim składzie.

„Dzisiaj w IOI musieliśmy dokonać pewnych zmian, które pozwolą nam lepiej przygotować się do naszych przyszłych przygód. Jesteśmy smutni, że wielkie talenty i dobrzy przyjaciele opuszczają nasze studio. Robimy wszystko, by zadbać o pracowników, których dotyczy ten problem. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zrozumienie.” 

Duńczycy od 1998 roku pracują nad uniwersum Hitmana. W tym czasie przygotowali sześć przygód Agenta 47 oraz Freedom Fighters, dwie części Kane & Lynch oraz Mini Ninjas. Studio oczywiście nie zostaje rozwiązane, ale trudno przewidzieć jak potoczą się ich losy w następnych miesiącach.

Według ostatniej plotki, autorzy wciąż pracują nad drugim sezonem przygód Hitmana. Kampania ma trafić na rynek w 2018 roku. 

Źródło: Twitter.com

Tagi: Hitman IO Interactive Square Enix zwolnienia