Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.06.2017 14:40
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Gameplay pokazuje wielką opowieść Naughty Dog
4030V

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Gameplay i piękne screeny w 4K!

„Niegrzeczne Psiaki” pracują już niemal wyłącznie nad The Last of Us: Part II, ale mały zespół znalazł czas na stworzenie nowej opowieści w uniwersum Uncharted. Zaginione Dziedzictwo otrzymało świeżutki materiał na konferencji Sony podczas E3 2017.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zadebiutuje 23 sierpnia wyłącznie na PlayStation 4. Ta wiadomość została potwierdzona przez Sony w kwietniu i wtedy też poznaliśmy ostateczną cenę pozycji – za historię zainteresowani zapłacą 169 zł.

E3 2017 - Co? Gdzie? Kiedy? Rozkład jazdy!

Początkowo Uncharted: Zaginione Dziedzictwo było wyłącznie małym, fabularnym dodatkiem do Uncharted 4, ale Naughty Dog potwierdziło, że totalnie nie radzi sobie z tworzeniem DLC. Studio kreując opowieść zdawało sobie sprawę z tego jak produkcja rośnie i w pewnym momencie zdecydowano się na usamodzielnienie gry.

Jest to naprawdę ciekawa wiadomość, ponieważ Uncharted: Zaginione Dziedzictwo to po prostu kolejna przygoda w świecie Uncharted. Tytuł nie będzie tak długi jak wspomniana akapit wcześniej, czwarta gra z Nathanem w roli głównej, ale według zapewnień deweloperów, napisy końcowe zobaczymy dopiero po ponad dziesięciu godzinach rozgrywki.

W Uncharted: Zaginione Dziedzictwo poznamy relacje Chloe z Nadine. Dziewczyny na początku wydarzeń nie będą sobie ufać, jednak najróżniejsze atrakcje sprawią, że bohaterki będą musiały na sobie polegać.

W tytule trafimy do ogromnej miejscówki (większa od Madagaskaru z Uncharted 4), a historia w tym wypadku skupi się na „przyziemnym” zaprezentowaniu Indii. To właśnie w tym kraju rozegra się opowieść, z którą w istotny sposób zostanie związany ojciec Chloe – jest on znanym i cenionym archeologiem. Bieg zdarzeń został umiejscowiony około 6 miesięcy po zakończeniu Uncharted 4: Kres Złodzieja.   

Przedstawiony materiał to prawdziwa uczta dla oczu. Naughty Dog przygotowało wyśmienitą sekwencję scen, których doświadczymy podczas nadciągającej przygody. Aż chce się powiedzieć „Niegrzeczne Psiaki” w formie! Połączenie niesamowitych, egzotycznych klimatów, pościgów i mrożących krew w żyłach walk w sosie osobowości dwóch kobiet… To coś co może się spodobać.  

Tagi: e3 2017 Naughty Dog playstation 4 sony Uncharted: Zaginione Dziedzictwo