SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 02.06.2017 10:56
WipEout Omega Collection. Sony wspomina historię swojej kultowej serii!
1186V

WipEout Omega Collection. Sony wspomina historię swojej kultowej serii!

Seria WipEout jest związana z marką PlayStation dosłownie od jej samego początku, kiedy to pierwsza odsłona serii była tytułem startowym dla ukochanego "Szaraka".

Z okazji nadciągającej wielkimi krokami premiery odświeżonej kolekcji WipEout HD/Fury i WipEout 2048, Sony postanowiło poruszyć nasze serduszka nostalgicznym materiałem wspominkowym, w którym to producenci opowiadają o procesie powstawania całego cyklu.

Wipeout Omega Collection. Dynamiczna rozgrywka prezentuje kolekcję

Zgodnie z tym co mówią sami autorzy, "jedynka" odniosła tak spory i znaczący sukces przede wszystkim dlatego, że pojawiła się w "ekscytującym" dla graczy okresie. Premiera PlayStation, wkraczanie w erę prawdziwych gier 3D, pojawiła się zupełnie nowa grupa odbiorców, która pragnęła niesamowitych wrażeń. A te mógł im zapewnić w 1995 roku tylko WipEout!

Jak było dalej, wszyscy wiemy. Nie można sobie wyobrazić konsoli z rodziny PlayStation bez szalonych bolidów, fantastycznej elektronicznej i dynamicznej muzyki i genialnie zaprojektowanych tras. Dziś WipEout to prawdziwa ikona gier wideo i seria, która zmieniła postrzeganie arcade'owych wyścigów już na zawsze. 

A jakie Wy macie wspomnienia związane z hitem Psygnosis?

Materiał: WipEout Omega Collection - historia

Tagi: playstation psygnosis sony wipeout omega collection