Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.05.2017 15:02
Bohaterka Observer
902V

Observer w szczegółach. Długość rozgrywki, zakończenia i więcej

Krakowianie z Bloober Team kończą prace nad Observer. Gra ma zadebiutować latem, więc w niedalekiej przyszłości powinniśmy poznać ostateczną datę premiery. Zanim twórcy zdradzą takie szczegóły, otrzymaliśmy bardzo interesujące informacje dotyczące rozgrywki.

Bloober Team to zespół znany z między innymi serii A-Men, nieudanego Basement Crawl, czy też przerażającego Layers of Fear. To właśnie ta ostatnia produkcja zainteresowała graczy z całego świata, więc deweloperzy zamierzają wykorzystać swój potencjał i chcą ponownie przestraszyć klientów.

Konkretny gameplay z Observer

Możemy śmiało przypuszczać, że deweloperzy w niedalekiej przyszłości zakończą główne prace nad tytułem, bo już dzisiaj otrzymaliśmy naprawdę ciekawe konkrety. Ukończenie Observer zajmie zainteresowanym od siedmiu do ośmiu godzin, ale dzięki rozbudowanej narracji tytuł posiada wiele zakończeń. Ten czas będzie można zdecydowanie wydłużyć – wystarczy biegać za wszystkimi smaczkami, lizać ściany i kolekcjonować przedmioty.

Gra jest podobno większa od Layers of Fear w dosłownie każdym miejscu – nie tylko ze względu na historię, ale również wielkość świata, narrację oraz wykorzystane mechaniki. Głównym bohaterem Observer został Dan, członek specjalnej jednostki policji zwanej Obserwatorami, który otrzymuje tajemniczą wiadomość od swojego syna. Mężczyzna wyrusza do oddalonej części miasta, gdzie czeka na niego wiele niespodzianek.

Obserwatorzy posiadają wyjątkową umiejętność. Potrafią włamywać się do umysłów przestępców oraz ofiar i tym samym widzieć rzeczy w innej perspektywy, a tym samym zbierać cenne informacje. Będąc w umyśle innej osoby, protagonista może zobaczyć jak ta osoba żyła, jednak zawsze trzeba mieć świadomość, że umysł jest niebezpiecznym i chaotycznym miejscem.  

Istotnym elementem pozycji jest swoboda wyboru oraz działania – to właśnie dzięki tym elementom w Observer znalazło się wiele zakończeń.

Źródło: http://www.dualshockers.com/cyberpunk-horror-game-observer-is-seven-to-eight-hours-multiple-endings/

Tagi: Bloober Team długość rozgrywki observer