Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.05.2017 10:48
P7. Nowa gra autorów Quantum Break z premierą na PS4, XOne i PC!
3224V

P7. Nowa gra autorów Quantum Break z premierą na PS4, XOne i PC!

Pamiętacie pierwsze doniesienia na temat najnowsze produkcji studia Remedy? Autorzy Quantum Break przedstawiają kolejne informacje na temat P7.

Remedy pracuje aktualnie nad nową grą z tytułem roboczym "P7". Od marca wiadomo, że ta tajemnicza pozycja będzie miała "szeroki zasięg hardware'owy w momencie premiery". Spekulowaliśmy wtedy w związku z tym, że P7 powstaje - oprócz PC i XOne - również na PS4. I to też zostało dzisiaj potwierdzone w oficjalnym komunikacie prasowym.

P7 wykorzysta silnik z Quantum Break

Remedy zamierza ponownie wykorzystać silnik Northlight, który pokazał pazur przy okazji Quantum Break. P7 wyda w wersji pudełkowej i cyfrowej 505 Games a w tytuł zagramy na PS4, XOne oraz PC.

W ramach umowy 505 Games zaoferowało Remedy 7,75 mln euro na rozwój P7. 505 Games zajmie się również marketingiem tytułu. Za te inwestycje wydawca zainkasuje 45% ze sprzedaży P7.

W komunikacie prasowym P7 opisywane jest jako "gra akcji o filmowej jakości TPP".

"Gra posiadająca fascynującą fabułę i strukturę rozgrywki zaoferuje trwające długo doświadczenie. P7 zawiera najbardziej głęboką i wyrafinowaną mechanikę rozgrywki w historii gier tworzonych przez Remedy, działając na autorskim silniku Northlight" - czytamy w komunikacie prasowym.

Brzmi świetnie. Teraz pozostaje tylko czekać na pierwsze grafiki i oczywiście zwiastun P7.

Tagi: 505 Games p7 quantum break remedy