Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2017 16:02
Bohaterka Final Fantasy XII: The Zodiac Age
512V

Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Zwiastun prezentuje system walki

Japończycy ponownie chwalą się kotletem z „dwunastki”. Firma tym razem prezentuje system walki, który ma zadowolić największych fanów uniwersum.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age już wkrótce wyląduje na PlayStation 4. Japończycy wciąż starają się prezentować produkcję i przekonywać niezdecydowanych do nowej wizji. Gra otrzyma między innymi upiększoną oprawę.

Square Enix chwali się efektami pracy z Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Dla wielu jednym z najlepszych elementów Final Fantasy XII: The Zodiac Age jest właśnie system walki. Autorzy w tym wypadku zdecydowali się na „Gambit System”, który pozwala przygotowywać specjalne polecenia dla zawodników – przykładowo po uzyskaniu przez bohatera mniej niż 70% HP może on automatycznie skorzystać z leczenia.  

Zawodnicy tworzą w ten sposób specjalne „reakcje”, które pomagają lepiej kontrolować sytuację na ekranie. Bardzo dobrze przygotowaną mechanikę prezentuję poniższy materiał. W swoim czasie starcia w dwunastce były uważane za rewolucyjne, ale nie każdemu przypadła do gustu taka propozycja prowadzenia pojedynków.

Warto jednak zaznaczyć, że Final Fantasy XII: The Zodiac Age otrzyma „International Zodiac Job System”, który wcześniej był dostępny wyłącznie w japońskiej wersji gry (premiera rok po XII). Nowa wersja otrzymała między innymi dwanaście plansz dla rozwoju postaci i dzięki temu każdy zainteresowany może personalizować wojaków na swój indywidualny sposób.

Materiał: Final Fantasy XII The Zodiac Age Gambit System Trailer 

Tagi: Final Fantasy XII: The Zodiac Age gameplay PlayStation 4 sony Square Enix zwiastun