Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.08.2016 17:53
Microsoft kupił Beam - interaktywny serwis live-streamowy
693V

Microsoft kupił Beam - interaktywny serwis live-streamowy

Amerykańska korporacja właśnie potwierdziła nabycie serwisu Beam. Informacja powinna zainteresować fanów live-streamów, którzy nie chcą tylko oglądać rozgrywki, ale lubią od czasu do czasu uczestniczyć w audycji. 

Słyszeliście kiedyś o Beam? To serwis, w którym gracze mogą prezentować światu swoją rozgrywkę. Z pozoru propozycja nie wyróżnia się niczym szczególnym od wyjątkowo popularnego Twitcha, ale twórcy wpadli na bardzo ciekawy pomysł.

Streamerzy mogą na Beam tworzyć interaktywne przyciski, dzięki którym widzowie biorą udział w audycjach. Podobną zabawę wprowadził kiedyś również Twitch – pamiętna akcja z Pokemonami – ale w tej sytuacji zainteresowani musieli wpisywać komendy.

Wiele na to wskazuje, że Beam w niedalekiej przyszłości trafi na konsole Microsoftu. W informacji prasowej możemy przeczytać o chęci „zaoferowania propozycji kolejnym graczom”, którzy na pewno chętnie będą korzystać z interaktywnej platformy.

Na dobry początek przedstawiciele korporacji z Redmond przeprowadzą 24-godzinny live-stream, w którym będą mogli uczestniczyć fani marki. W trakcie dobry zobaczymy zmagania w między innymi Minecrafta, Halo, Killer Instinct, Forze oraz Gears of War.

Źródło: http://news.xbox.com/2016/08/11/microsoft-acquires-beam/

Tagi: beam live-stream Microsoft xbox