Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2017 20:28
Twórcy God of War mają pracować nad nową grą dla PlayStation VR
662V

Twórcy God of War mają pracować nad nową grą dla PlayStation VR

PlayStation VR nie powiedziało ostatniego słowa, a Sony ma szykować bardzo mocną prezentację na tegoroczną imprezę w Los Angeles. Nie jest to aktualnie potwierdzona wiadomość, ale takimi rewelacjami podzieliła się redakcja zajmująca się tematyką wirtualnej rzeczywistości.

PlayStation VR potrzebuje wiele mocnych tytułów. Sony w ostatnich tygodniach nie prezentowało graczom nowych produkcji, ale jest to podobno spowodowane imprezą w Los Angeles. To właśnie na E3 swoje 5 minut mają otrzymać pozycje na gogle VR.

God of War z lepszą historią od poprzedników? Taki jest cel twórców

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie jest to oficjalna informacja, ale redakcja VRFocus otrzymała wiadomość od informatora z Sony Interactive Entertainment Santa Monica Studio. To właśnie „ojcowie serii God of War” są jedną z ekip zaangażowanych w tworzenie drugiej fali gier na PlayStation VR przez wewnętrzne ekipy Japończyków.

„Było wiele projektów podjętych przez Santa Monica Studio, ale wiele było wyłącznie prototypami. Twórcy z Santa Monica pracują nad czymś wielkim. To część drugiej fali gier dla PlayStation VR.”

Idealnym miejscem na ujawnienie nowych tytułów jest oczywiście E3. Sony nie może też za długo zwlekać z prezentacją pozycji, ponieważ klienci od premiery czekają na konkretne hity.

Pewną ciekawostką na pewno jest również fakt, że Santa Monica Studio w latach 2009-2010 opracowywało „God of War VR” – był to jeden z projektów przygotowywanych dla PlayStation Move, który oczywiście nigdy nie został zaprezentowany szerokiej publiczności.

Źródło: https://www.psu.com/news/33033/god-of-war-psvr-game-announced-at-e3-2017

Tagi: PlayStation VR plotka Santa Monica Studio sony