Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.06.2017 13:43
Project Scorpio w Chinach. Pierwsza równoległa premiera konsoli z resztą świata
3348V

Project Scorpio w Chinach. Pierwsza równoległa premiera konsoli z resztą świata

Microsoft właśnie zapewnił sobie pewnie imponujący wynik sprzedaży Project Scorpio na rynku azjatyckim. Okazuje się, że konsolę otrzymają w dniu globalnej premiery obywatele Państwa Środka.

Chińczycy mają ogromny apetyty na multimedialną rozrywkę. Można to zauważyć śledząc wyniki sprzedaży biletów na takie filmy jak np. Resident Evil: Ostatni Rozdział, gdzie większe wpływy z kin wygenerowano w Chinach niż w USA.

Resident Evil: Ostatni Rozdział zarobił najwięcej w Chinach, szykuje się reboot

Podobnie jest z graniem. Chińczycy, dysponujący coraz większymi środkami finansowymi, przeznaczają je m.in. na interaktywną zabawę. Microsoft w związku z tym zagwarantował sobie w Chinach prawo do premiery Project Scorpio. Rząd chiński dawniej blokował takie przedsięwzięcia, twierdząc że konsole są szkodliwe dla społeczeństwa.

Tym razem Microsftowi udało się zapewnić nie tylko sprzedaż Project Scorpio w Państwie Środka. Firma będzie mogła to robić już w dniu globalnej premiery nowego hardware'u. To pierwszy raz, kiedy międzynarodowej firmie udała się taka sztuka na rynku chińskim. Przykładowo Xbox One zdołał trafić na rynek chiński dopiero po roku od premiery w USA i Europie.

Chiny otwierają się obecnie na granie konsolowe. Wcześniej w Państwie Środka dominowały tytuły pecetowe i przede wszystkim aplikacje smartfonowe.

Dokładna data globalnej premiery Project Scorpio zostanie ujawniona w trakcie konferencji Microsoftu na E3 2017.

Poniżej krótka demonstracja dev kita Scorpio. Fajnie, jakby taki wyświetlacz w obudowie pojawił się też w wersji sklepowej (pomarzyć można).

Tagi: