Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.05.2017 10:15
To nie koniec filmowych koszmarów. Powstaje reboot Resident Evil
3838V

To nie koniec filmowych koszmarów. Powstaje reboot Resident Evil

Niestety Resident Evil: Ostatni Rozdział okazał się totalną szmirą (jeśli wierzyć recenzji Jędrzeja Dudkiewicza, którą znajdziecie na naszym portalu). Kiepskie oceny wcale nie zniechęcają filmowych producentów i Capcomu...

Słaba jakość ostatnich filmów Resident Evil ze śliczną panią Jovovich nie przeszkadza w sprzedawaniu biletów do kin. "Ostatni Rozdział", pomimo fatalnych recenzji, wygenerował aż 312 miliony dolarów na całym świecie ze sprzedaży biletów (aż 160 mln dolarów przypadają na Chiny). Cała filmowa marka Resident Evil miała zarobić ok. 1,2 mld dolarów.

Recenzja Resident Evil: Ostatni Rozdział w PPE.pl

Mogło się już wydawać, że Capcom wyśle na emeryturę filmowe odsłony Resident Evil (wskazywał na to m.in. tytuł ostatniego "dzieła"). Firma ma jednak inne plany. Martin Moszkowicz, członek zarządu Constantin Film, która odpowiada za wszystkie dotychczasowe filmy fabularne Resident Evil, potwierdził, że zaczęły się już prace nad kolejnym kinowym obrazem, związanym z marką Capcomu. Tym razem chodzi o reboot.

Póki co brakuje informacji o reżyserze nowego przedsięwzięcia i o aktorach. Miejmy nadzieję, że tym razem "reboot" będzie wierniejszy materiałowi źródłowemu i odda choć trochę klimat horroru z pierwszych odsłon serii. Jedno jest prawie pewne - film zostanie dopasowany do gustów chińskiego odbiorcy, tak jak większość współczesnych blockbusterów (Chiny wyrastają obecnie na głównego "konsumenta" filmów akcji, co potwierdzają wyniki generowane na tym rynku).

Źródło: http://variety.com/2017/film/news/resident-evil-reboot-cannes-film-festival-1202439086/

Tagi: Capcom Chiny film kino Resident Evil Rozrywka