Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2017 20:14
Hitman czyli Agent 47
454V

Hitman w odcinkach niezagrożony? Twórcy nadal pracują nad 2 sezonem

Square Enix w najnowszym raporcie finansowym potwierdziło chęć sprzedaży IO Interactive, czyli twórców serii Hitman. Japończycy nie zamierzają dłużej wspierać Agenta 47, ale wiele na to wskazuje, że produkcja z łysolem w roli głównej jest niezagrożona.

W 2015 roku IO Interactive zapowiedziało nową przygodę Hitmana. Twórcy w przypadku tej pozycji postawili na nietypowy system dystrybucji, ponieważ podzielono historię na odcinki.

Hitman w Encyklopedii PPE.pl

Wielu graczom nie spodobała się ta decyzja, ale deweloperzy i tak nie mogli narzekać na zainteresowanie. Gra podobno cieszyła się sporą popularnością, więc studio zapowiedziało przygotowanie kolejnych sezonów.

Wiadomość o chęci sprzedaży przez Square Enix studia odpowiedzialnego za Agenta 47 została odebrana przez wielu graczy jako „konsekwencja dzielenia Hitmana na epizody”, ale jak się okazuje, to podobno najmniejszy problem.

Zdaniem redakcji Gamestar, plany Duńczyków nie uległy nie zostały zmienione – twórcy nadal pracują nad drugim sezonem Hitmana, który ma zadebiutować na rynku w 2018 roku. Jedyną różnicą w tym wypadku jest „inwestor”, ponieważ IO Interactive musi szukać firmy, która pomoże wydać odcinki.

Nie jest to oficjalna wiadomość, ale w sumie nikogo nie powinno to specjalnie dziwić. Według wcześniej opublikowanych danych, pierwszy sezon Hitmana cieszył się naprawdę sporą popularnością.  

Źródło: http://www.gamestar.de/spiele/hitman/news/hitman_ist_gerettet,48985,3313967.html

Tagi: Hitman (2016) IO Interactive Square Enix