Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.05.2017 16:00
Grand Theft Auto V osiągnęło olbrzymi wynik!
2762V

Grand Theft Auto V osiągnęło olbrzymi wynik! 2K przygotowuje „wielką produkcję” - Borderlands lub Bioshock?

Rockstar wczoraj przełożyło premierę Red Dead Redemption 2, ale możemy mieć pewność, że deweloperzy nie przymierają z głodu. Grand Theft Auto V nadal świetnie się sprzedaje, a w dodatku Take-Two wkrótce zaprezentuje światu nową grę.

Take-Two opublikowało dokładne informacje dotyczące sprzedaży swoich firm. Strauss Zelnick – dyrektor generalny korporacji – nie ukrywał wielkiego zadowolenia z kolejnych, bardzo pozytywnych rezultatów Grand Theft Auto V.

Red Dead Redemption 2 nie zadebiutuje w terminie!

Grand Theft Auto V zadebiutowało na rynku we wrześniu 2013 roku, ale tytuł wciąż cieszy się ogromną popularnością. Od lutego gracze nabyli 5 milionów pudełek i w konsekwencji sprzedaż GTA V przekroczyło 80 milionów egzemplarzy!

Jest to aktualnie czwarta najchętniej kupowana produkcja – za Wii Sports (82 mln), Minecraftem (122 mln) oraz Tetrisem (495 mln, wynik całej serii). Zelnick podkreślił, że sprzedaż cyfrowa osiągnęła zawrotne 75% udziału w wynikach spółki, a GTA Online ponownie zaliczyło rekordowy rok.

Take-Two potwierdziło również sprzedaż pozostałych tytułów z katalogu: Mafia III osiągnęła 5 mln, Civilization V dobiło prawie do 2 mln (40 mln całej serii!), a NBA 2K17 zainteresowało prawie 8 mln graczy.

Dyrektor generalny wspomniał również o pewnej ciekawostce. W okresie od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku odbędzie się premiera wielkiej gry AAA należącej do „największych marek 2K”. Produkcja nie została oczywiście aktualnie zapowiedziana, ale możemy spodziewać się premiery nowych Borderlandsów lub kolejnego Bioshocka.

Gearbox Software już kilkukrotnie informowało o pracach nad kolejnym projektem w tym uniwersum, a z drugiej strony Zelnick za każdym razem wspomina, że marka Bioshock jest bardzo ważna dla całego Take-Two i kolejne przygody z tej serii na pewno zadebiutują.  

Źródło: http://www.dualshockers.com/new-title-2k-biggest-franchise-coming-borderlands-bioshock/

Tagi: 2k games Grand Theft Auto V rockstar Strauss Zelnick Take-Two