Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2017 14:33
Nowy Dragon Age nadciąga
1771V

Nowy Dragon Age oficjalnie. Scenarzysta opowiada o pracy

Marka Mass Effect musi odpocząć po problemach na Andromedzie, ale możemy mieć pewność, że wkrótce nadlecą smoki. Scenarzysta postanowił opowiedzieć o swojej pracy w BioWare i wspomniał o nowej grze. 

O nowym Dragon Age słyszymy nieustannie od wielu miesięcy. Ostatnio o wciąż niezapowiedzianej grze wypowiedziała się aktorka głosowa, która pochwaliła się światu pracą nad „bardzo, bardzo wkurzoną Elfką”

Aktorka głosowa wspomina o nowym Dragon Age

Prezentacja nowego Dragon Age to kwestia czasu. Nad grą pracuje Alexis Kennedy, który miał również przyjemność tworzyć między innymi przygodę z Sunless Sea. Twórca udzielił sporego wywiadu redakcji Eurogamer, w którym wspomniał o swojej pracy z BioWare.

„Istnieje ogromna różnica pomiędzy moją pozostałą pracą, a tworzeniem dla BioWare. Mogę potwierdzić, że jest to Dragon Age, ale od pewnego czasu każdy o tym wie. Do pewnej chwili był to sekret, ale z powodu moich współpracowników, wszyscy o tym wiedzieli. A później Mark Darrah (producent wykonawczy serii Dragon Age) wspomniał „Witamy w serii Dragon Age”, więc pomyślałem, że to już oficjalna wiadomość.”

BioWare nie zamierza zrezygnować ze smoków i pewnie w niedalekiej przyszłości otrzymamy pierwsze informacje na temat projektu. Tegoroczne E3 wydaje się dobrym miejscem, jednak możliwe, że studio będzie chciało wstrzymać się z takim ogłoszeniem ze względu na problemy Mass Effecta.

Warto na pewno jeszcze wspomnieć, że Kennedy otrzymał niemal wolną rękę w tworzeniu opowieści, ponieważ nie zdecydował się na przeprowadzkę. Nadal mieszka w Londynie, a główne prace nad Dragon Age powstają w Kanadzie, więc ze względu na charakter pracy, może sam tworzyć przygodę. Mimo to przy współpracy z BioWare pojawiają się pewne „ograniczenia”, które jednak mu nie przeszkadzają – musi między innymi zwracać ogromną uwagę na dialogi oraz imiona bohaterów, które pojawiają się w dialogach.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-19-writing-the-next-dragon-age

Tagi: alexis kennedy BioWare dragon age dragon age 4 mark darrah