Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.05.2017 09:24
Injustice 2. Grafika porównana na PS4, XOne i PS4 Pro
2734V

Injustice 2. Grafika porównana na PS4, XOne i PS4 Pro

Jak wiadomo od zeszłego tygodnia Injustice 2 cieszy się bardzo wysokim uznaniem recenzentów, którzy nie wahali się sięgać po oceny w okolicach 9/10. Jednym z mocniejszych aspektów bijatyki jest świetna grafika. Dzisiaj możemy przyjrzeć się porównaniu oprawy gry na PS4, XOne i PC.

Injustice 2 zebrało w recenzjach wiele ocen 9/10 (na Metacritic średnia bijatyki to obecnie bardzo wysokie 8.7/10, z 39 werdyktów). Jedną z większych atrakcji tej mordoklepki jest oczywiście świetnie dopracowana grafika, którą chwalą dziennikarze.

Recenzja Injustice 2. Sprawdźcie ocenę

Dzięki redakcji Digital Foundry możemy przyjrzeć się, jak Injustice 2 prezentuje się na poszczególnych platformach.

PS4 działa w natywnej rozdzielczości 1080p, Xbox One tradycyjnie śmiga w rozdzielczości 900p. Wg Digital Foundry to praktycznie jedyne różnice wizualne między tymi edycjami. Prawie identyczne ma być w obu wersjach cieniowanie, oświetlenie, tekstury.

Najwyższa rozdzielczość oferuje oczywiście PlayStation 4 Pro, które generuje rozdzielczość natywną 1440p. Inne aspekty wizualne (np. jakość tekstur i SSAO) są również odrobinę lepsze na najmocniejszej konsoli. Oczywiście PS4 Pro ma również mniejsze problemy z aliasingiem (wynika to m.in. z większej rozdzielczości natywnej).

Porównanie jakości między poszczególnymi konsolami zaczyna się w poniższym materiale od 2:30.

Co z frameratem w Injustice 2? Produkcja na PS4 nie ma problemu z generowaniem stabilnych 60 fps. W trakcie "supermoves" gra zwalnia do 30 fps, ale są to sekcje, w których gracz nie kontroluje zawodnika. Gra zachowuje się pod względem płynności animacji praktycznie tak samo na Xbox One i PS4 Pro. Można zatem powiedzieć, że NetherRealm Studios wykonało znakomitą robotę, dobrze optymalizując swoją najnowszą bijatykę.

Tagi: grafika injustice 2 netherrealm PS4 xone