Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2017 13:30
Scalebound żyje! Microsoft wziął sprawy w swoje ręce
3289V

Scalebound żyje! Microsoft wziął sprawy w swoje ręce

Amerykańska korporacja nie zamierza odpuścić smokom. Według najnowszych doniesień firma postanowiła na własną rękę zakończyć prace nad Scalebound. Projekt został powierzony nowej ekipie.

Zacznijmy od początku. Scalebound zostało zapowiedziane na E3 w 2014 roku. Za tytuł odpowiadało Platinum Games, które jednak wciąż miało problem z zakończeniem prac nad grą. W styczniu 2017 roku otrzymaliśmy oficjalną wiadomość o anulowaniu gry.

Informacja o anulowaniu Scalebound była sporym szokiem

Microsoft potwierdził, że produkcja nie prezentuje oczekiwanej jakości, więc zdecydowano się dłużej nie inwestować gotówki w japońskie studio. Jednak po zaledwie kilku miesiącach, gra znowu powstaje.

Taką informację przekazał właśnie jeden z informatorów, który twierdzi, że ekipa Phila Spencera postanowiła dokończyć prace. Tytuł został oddany ekipie „bliskiej” Microsoftowi, więc możemy sądzić, że jest to zespół first-party lub second-party. Informacje mają zostać opublikowane „wkrótce” (E3?), ale nie możemy liczyć na rychłą premierę, ponieważ projekt jest przebudowywany od podstaw.

Warto zaznaczyć, że to Microsoft jest właścicielem marki Scalebound, a Platinum Games było po prostu wykonawcą projektu. Jednocześnie ciekawostką jest fakt, że Amerykanie kilka dni temu zaktualizowali informacje dotyczące znaku towarowego.

Dla przypomnienia, tak prezentowało się Scalebound od PG:

Tagi: Microsoft phil spencer scalebound xbox one