Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2017 18:30
Nintendo Switch najchętniej kupowaną konsolą kwietnia w Ameryce
825V

Nintendo Switch najchętniej kupowaną konsolą kwietnia w Ameryce. Nintendo świętuje

Japońska korporacja wiele lat czekała na tak pozytywne informacje z Ameryki. Nintendo Switch wciąż cieszy się wielką popularnością w Stanach Zjednoczonych, a Big N przygotowuje się na kolejne sukcesy.

Nintendo Switch cieszy się bardzo dobrym zainteresowaniem na całym świecie. Najlepszym potwierdzeniem tych słów są wyniki z Ameryki, gdzie sprzęt był najchętniej kupowaną konsolą kwietnia. Urządzenie obroniło tytuł uzyskany w marcu.

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers. Gameplay z najważniejszych trybów

NPD Group właśnie potwierdziło bardzo dobry rezultat Nintendo Switch. Urządzenie kupiło ponad 280 000 mieszkańców Stanów Zjednoczonych i tym samym urządzenie obroniło pozycję „najchętniej kupowanej konsoli w USA”.

Równie genialny rezultat zanotował Mario Kart 8 Deluxe. Gracze nabyli w Ameryce ponad 460 000 pudełek, a gdy dodamy do tego rezultat cyfrowej dystrybucji, to w samych Stanach wyścigami Mariana zainteresowało się ponad 550 000 klientów.

NPD Group nie podało szczegółów, ale wciąż bardzo dobrymi wynikami cieszy się The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gra znalazła się na najniższym miejscu podium w klasyfikacji najchętniej kupowanych produkcji.

Nintendo jednocześnie przygotowuje się na kolejne sukcesy, ponieważ na Nintendo Switch oraz Nintendo 3DS w kolejnych tygodniach debiutują następne, bardzo mocne tytuły, które mają zainteresować graczy z całego świata.

Źródło: http://www.businesswire.com/news/home/20170517005394/en/Nintendo-News-Nintendo-Switch-Best-Selling-Video-Game

Tagi: mario kart 8 deluxe Nintendo Nintendo Switch wyniki sprzedaży