Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2017 14:31
CI Games z kolejnymi problemami. Członek Zarządu rezygnuje, a firma traci na giełdzie
1109V

CI Games z kolejnymi problemami. Członek Zarządu rezygnuje, a firma traci na giełdzie

Nie kończą się problemy CI Games. Studio notuje kolejny wyjątkowo fatalny dzień na giełdzie, a jeden z członków zarządu postanowił zrezygnować. W dodatku ekspert obniża prognozy przychodów i obawia się, że deweloperom może nie starczyć gotówki na stworzenie Lords of the Fallen 2.

Już wkrótce Sniper: Ghost Warrior 3 będzie obchodził swój pierwszy miesiąc po premierze, ale pewnie mało kto mógł się spodziewać, że rodzime studio będzie wciąż odnotowywało tak fatalne wyniki. Kurs akcji CI Games wciąż spada. 

Sniper: Ghost Warrior 3 w Encyklopedii PPE.pl

CI Games dzisiaj potwierdziło złożenie rezygnacji przez Członka Zarządu. Adam Pieniacki  postanowił nie współpracować dalej z rodzimym studiem, ale jak się okazuje, twórcy Sniper: Ghost Warrior 3 od kilku miesięcy szukają kandydata na stanowisko do spraw finansów. Wkrótce ma zostać ogłoszony nowy pracownik.

To jednak nie koniec problemów deweloperów. Analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska zalecili sprzedaż akcji spółki ustalając jednocześnie cenę na 1,16 zł i z tego powodu od samego rana notowania CI Games spadają.

„Z powodu bardzo słabych rankingów sprzedaży Snipera obniżamy prognozę liczby sprzedanych kopii gry w 2017 roku z 1,5 mln sztuk do 1 miliona. W  rezultacie nasze prognozy przychodów i zysku netto w tym roku maleją do odpowiednio 98,6 mln zł i 3,1 mln zł (poprzednio 154,9 mln zł i 43,4 mln zł”

Powyższe wyliczenia przedstawił Tomasz Rodak, ekspert DM BOŚ, który jednocześnie obawia się, czy firma będzie mogła dokończyć prace nad Lords of the Fallen 2. Zdaniem analityka do końca roku w kasie CI Games ma znajdować się 17 milionów złotych (po spłacie wszystkich kredytów) i nie jest to podobno rezultat, który ma pozwolić autorom na spokojne zakończenie prac nad opowieścią.

Rodak prognozuje straty netto w pierwszym kwartale 2017 roku na poziomie 1,3 mln zł. Jego zdaniem spółka popełniła sporo błędów marketingowych, a dodatkowo utraciła swoją reputację. Teraz twórcy są znani ze słabej jakości produkcji.

Warto zauważyć, że w przeciągu miesiąca studio zanotowało spadek cen akcji o 62,72%:  

CI Games giełda 17.05.2017

Źródło: http://businessinsider.com.pl/gielda/spolki/ci-games-rekomendacja-dm-bos/t62k4j0

Tagi: ci games giełda Sniper: Ghost Warrior 3