Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 13.05.2017 14:22
Dynasty Warriors 9. Gra powstaje z myślą o PlayStation 4 i skorzysta z dodatkowej mocy PS4 Pro
583V

Dynasty Warriors 9. Gra powstaje z myślą o PlayStation 4 i skorzysta z dodatkowej mocy PS4 Pro

Pod koniec zeszłego roku Koei Tecmo zdradziło, iż w pocie czoła pracuje nad Dynasty Warriors 9. W międzyczasie dowiedzieliśmy się o tym, że tytuł jest ekskluzywny dla PlayStation 4 i bankowo wyląduje na europejskim rynku. Dziś przyszedł czas na garść nowych informacji.

W zasadzie to dwie nowe informacje. Nie za wiele, ale obie zapewne ucieszą fanów serii. Ich źródłem jest trzymający pieczę nad grą Atsushi Miyauchi. Japończyk wygadał się na temat swojego najnowszego dziecka w rozmowie z tajwańskim serwisem Bahamuth's Crazy Arcade.

Dynasty Warriors 9 trafi do Europy. Twórcy chwalą się widokami i prezentują walkę

Najważniejszym doniesieniem jest to, że w przeciwieństwie do części ósmej, Dynasty Warriors 9 od początku powstaje z myślą o PlayStation 4. Zaowocować to ma rzecz jasna dużo lepszą warstwą techniczną z odpowiednio odpicowaną grafiką na czele.

Miyauchi puścił też nieco pary z ust w kontekście tego, co Dynasty Warriors 9 zaoferuje posiadaczom PlayStation 4 Pro. Użytkownicy dopasionej wersji konsoli Sony bedą mogli zdecydować czy chcą grać w 4K i 30 fpsach, czy też w 1080p i 60 klatkach animacji na sekundę. Przy czym nie wiadomo obecnie czy chodzi o natywną rozdzielczość 4K. 

Gra ukaże się w Japonii jeszcze w tym roku. Koei Tecmo wciąż nie podało europejskiej daty premiery.

Tagi: Dynasty Warriors 9 Koei Tecmo