Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2017 20:45
Blade Runner 2049 i Ford
1281V

Blade Runner 2049 vs. Blade Runner. Porównanie zwiastunów potwierdza hołd oddany oryginałowi

Na początku tygodnia mogliśmy spojrzeć na konkretny zwiastun Blade Runner 2049. Po publikacji materiału pojawiło się sporo głosów, według których twórcy grają na emocjach fanów pierwowzoru, a najnowsze porównanie pozwala dostrzec ciekawą sytuację.

Blade Runner 2049 jest dla wielu najbardziej oczekiwanym filmem 2017 roku. Premiera odbędzie się 4 października, więc najwięksi miłośnicy pierwowzoru powinni szykować się na wielką opowieść. W tym tygodniu zobaczyliśmy drugi zwiastun.

Blade Runner 2049. Zwiastun oczekiwanej opowieści

Sytuacja z trailerem jest bardzo interesująca. Po jego publikacji pojawiło się sporo głosów, według których Denis Villeneuve w znaczący sposób inspiruje się pierwszą częścią, a poniższy materiał jest tego najlepszym dowodem.

Reżyser w jednym z wywiadów wspomniał o trudach podążania za oryginałem. Villeneuve zapowiadał tworzenie zupełnie nowej przygody w tym samym uniwersum – jego zdaniem „film na swoje własne życie”.

Mimo tak istotnych słów twórca nie zapomniał o dziele Ridley’a Scotta i postanowił go w odpowiedni sposób uhonorować. W sumie nie powinno to nikogo dziwić, bo już podobną sytuację widzieliśmy w innych wielkich produkcjach, które powracają po latach.

Ja po takim porównaniu mam jeszcze większą ochotę na całą opowieść. Z czystej ciekawości zobaczę, czy historia trzyma odpowiedni poziom i będę starał się wyłapywać podobne smaczki. A jakie jest Wasze zdanie na temat takiego „hołdu”?

Materiał: Blade Runner 2049 vs Original: Side by Side Comparison

Źródło: YouTube.com

Tagi: blade runner blade runner 2049 porównanie trailer zwiastun