Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2017 17:54
Rainbow Six: Siege. Polacy chcą własnego sezonu i przygotowali petycję
1056V

Rainbow Six: Siege. Polacy chcą własnego sezonu i przygotowali petycję

Ubisoft wczoraj potwierdził zmiany w drugim roku wsparcia Rainbow Six: Siege. Firma zrezygnowała z pełnego „polskiego sezonu” i ta sytuacja nie spodobała się fanom pozycji z naszego kraju. Powstała specjalna petycja.

Francuska korporacja w ubiegłym roku zapowiedziała drugi rok wsparcia Rainbow Six: Siege. Gra miała otrzymać cztery sezony dodatków i bohaterami drugiego mieli być Polacy. Firma zdecydowała się na radykalne zmiany spowodowane chęcią naprawienia gry.

Rainbow Six: Siege w Encyklopedii PPE.pl

Zamiast wrzucać na serwer specjalistów z GROM-u, mapy umiejscowionej w Polsce oraz broni, firma zamierza w terminie od maja do lipca naprawiać serwery i dbać o najróżniejsze usprawnienia. Z punktu widzenia globalnego jest to dobra nowina, ale można to było rozwiązać lepiej.

Właśnie z tego powodu powstała petycja, której organizatorzy nawołują o odpowiednie potraktowanie naszego kraju. Wielu Polaków nabyło drugi sezon Rainbow Six: Siege dla żołnierzy z naszego kraju, ale teraz będą oni wyłącznie dodatkiem do Hongkongu oraz Korei Południowej.

„Nie jesteśmy częścią tych krajów. Jesteśmy krajem z jedną z najbardziej uznanych sił specjalnych i prosimy grzecznie o swój sezon. Zapłaciliśmy za Przepustkę Sezonową w oczekiwaniu na spotkanie z naszymi rodakami w pełnej chwale, a nie w cieniu sił specjalnych. Każde siły specjalne zasługują na sprawiedliwy udział, ponieważ walczą o właściwą sprawę i powinny być traktowane z szacunkiem.”

W sumie trudno się dziwić, że najwięksi fani Rainbow Six: Siege z naszego kraju proszą o odpowiednie potraktowanie. Produkcja ma w Polsce ogromną społeczność, która wciąż strzela na serwerach. Trudno jednak oczekiwać reakcji Ubisoftu… Choć może coś to zmieni? Zainteresowanych petycją odsyłam w to miejsce.  

Źródło: https://www.reddit.com/r/Rainbow6/comments/6amvlk/polish_season_in_rainbow_six/

Tagi: