Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.05.2017 09:19
Powstaje 5 część Thief, która ma towarzyszyć premierze filmu
1309V

Powstaje 5 część Thief, która ma towarzyszyć premierze filmu

Thief z 2014, stworzony przez Eidos Montreal, może nie był idealną skradanką, ale produkcja Square Enix sprzedała się z tego co nam wiadomo nieźle. Wygląda na to, że wydawca dał zielone światło dla dalszego rozwoju tej marki.

Wiadomo, że powstaje filmowa adaptacja gier z serii Thief, ale to nie wszystkie atrakcje, jakie szykuje dla nas Square Enix.

Thief w Encyklopedii PPE.pl

Firma Straight Up Films, która uzyskała od Square Enix licencję na stworzenie filmu Thief, napisała na swojej oficjalnej stronie, że premierze filmu towarzyszyć będzie wydanie nowej gry z serii Thief.

"Thief, uważane przez wielu za jedną z najlepszych gier stworzonych w historii, dorobi się niedługo piątej odsłony, która zostanie wydana w towarzystwie tej filmowej adaptacji. Obraz osadzony w steampunkowym świecie znanym z gry, opowie nowy rozdział w historii bohatera serii" - można przeczytać na stronie firmy StraightUpFilms.

Jeśli StraightUpFilms nic nie ubarwia, to pewnie już bardzo niedługo (na E3 2017?) usłyszymy o kontynuacji serii Thief. Redakcja IGN zwróciła się do Square Enix z prośbą o komentarz na temat tych rewelacji. Wydawca odpowiedział tylko, że "nie ma w tym momencie nic do ogłoszenia". Czekamy zatem na pierwsze konkrety.

Za filmową adaptację Thief mają odpowiadać scenarzyści Adam Mason i Simon Boyes ("Not Safe for Work", "Misconduct"). Głównym producentem dzieła została Sandra Condito. Nie ujawniono jeszcze reżysera ani aktorów.

Przy okazji warto zapytać, jak oceniacie Thief z 2014 roku? Czy gra faktycznie nie spełniała oczekiwań fanów serii?

Źródło: http://za.ign.com/thief-4/106625/news/fifth-thief-game-reportedly-in-the-works-to-coincide-with-fi

Tagi: film kino Square Enix thief