Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.05.2017 11:37
Koniec marki Hitman? Square Enix pozbywa się IO Interactive
2893V

Koniec marki Hitman? Square Enix pozbywa się IO Interactive

Przed chwilą okazało się, że przyszłość marki Mass Effect stoi pod wielkim znakiem zapytania po nie najlepszej sprzedaży Andromedy. Niestety kiepskie informacje mamy też dla fanów Agenta 47.

Square Enix ogłosiło dzisiaj, że sprzedaje studio IO Interactive z Kopenhagi, odpowiedzialne za tworzenie serii Hitman.

To może być koniec Mass Effect

"Nasza firma niestety zdecydowała się wycofać z biznesu IO Interactive. (...) W wyniku tej decyzji Square Enix rozpoczęło dyskusję z nowymi potencjalnymi inwestorami i jest obecnie w trakcie zaawansowanych rozmów na ten temat. Nie ma jednak gwarancji, że te rozmowy zakończą się sukcesem".

Co zatem dalej z marką Hitman? W tej chwili trudno powiedzieć - pytanie zasadnicze jest takie, czy Square Enix pozbędzie się licencji na to IP. Cóż, wygląda na to, że decyzja japońskiej korporacji o wydawaniu Hitman w epizodach wcale nie była komercyjnym strzałem w dziesiątkę.

Pomimo słabych wyników płynących ze strony Hitman, Square Enix nie ma powodów do narzekań. Zyski firmy zwiększyły się o 20% rok do roku i wyniosły ok. 1,7 mld funtów. Za sukces firmy odpowiada przede wszystkim znakomita sprzedaż Final Fantasy XV i Rise of the Tomb Raider na PS4. Square Enix chwali się również, że cały czas obserwuje "duże wpływy" z Final Fantasy XIV.

Źródło: Square Enix

Tagi: final fantasy hitman IO Interactive Square Enix