Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2017 15:20
Far Cry 5 jako western?
2651V

Far Cry 5 może okazać się westernem. Gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku

Jedną z najbardziej oczekiwanych gier 2017 roku jest bez wątpienia Red Dead Redemption 2, ale bardzo możliwe, że również Ubisoft zdecydował się tym razem na western. Według najnowszych przecieków już wkrótce poznamy nową część serii Far Cry.

W ostatnich dniach Ubisoft wspominał serię Far Cry 3, jednak w tym wypadku deweloperzy potwierdzili, że nie ma to żadnego związku z zapowiedzią nowej odsłony. Gra ma jednak powstawać i już wkrótce powinniśmy otrzymać konkretne informacje.

Far Cry 5! Zajawki zapraszają na prezentację gry

Na witrynie Great Falls Tribune pojawiły się szczegóły dotyczące wykorzystania kościoła z północno-wschodniej Montany w nadciągającej grze, która zadebiutuje we wrześniu. W sytuację jest wmieszany Jeff Guillot, który potwierdził, że jest to „kontynuacja istniejącej, światowej marki”

Producent wraz ze swoją ekipą nagrywali za pomocą drona dwóch walczących mężczyzn, którzy znajdują się właśnie w tym miejscu – ma to być część materiału live-action promującego nową produkcję. Miejscówka jest bardzo znacząca, bo w pobliżu znajduje się dzwonnica, która przyciąga swoim rozmachem wielu twórców – jest to najstarszy kościół w rezerwacie indyjskim Fort Peck wybudowany w 1904 roku.  

„W poniedziałek członkowie ekipy wykorzystali drona, który wielokrotnie przelatywał przy dzwonnicy nagrywając mężczyznę walczącego z innym mężczyzną w pobliżu wiszącego dzwonu, gdy pół mili obok wjeżdżał na tory pociąg. Materiał będzie wykorzystany do promocji gry wideo.”

Wielu graczy sądziło, że Rockstar zdecydowało się na przygotowanie nowego zwiastuna Red Dead Redemption 2, ale Guillot wcześniej współpracował z Ubisoftem – to właśnie jego firma przygotowała film animowany dla Far Cry Primal. Dodatkowo redaktor Kotaku – Jason Schreier – potwierdził, że w tym wypadku nie możemy mówić o RDR2, a o nowej odsłonie Far Cry.

Sympatycy serii postanowili dokładnie przyjrzeć się okolicy, która podobno „idealnie nadaje się na western”, a dodatkowo w ankiecie rozesłanej przez firmę w styczniu 2015 roku pojawił się właśnie „Spaghetti Western umiejscowiony w Ameryce 19 wieku”.

Są to oczywiście tylko i wyłącznie poszlaki, ale trzeba mieć świadomość, że francuska korporacja pracuje przynajmniej nad dwoma niezapowiedzianymi projektami, które mogą zostać ujawnione na tegorocznym E3.   

Źródło: http://wccftech.com/far-cry-5-spaghetti-western-19th-america/

Tagi: far cry 5 plotka Ubisoft