Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2017 13:36
Assassin’s Creed: Origins nowe informacje
5010V

Assassin's Creed: Origins niczym Skyrim? Mocne przecieki o nowej grze Ubisoftu

Miłośnicy wielkich, otwartych światów wciąż czekają na zapowiedź nowej odsłony Assassin's Creed. Według ostatnich plotek już wkrótce zobaczymy produkcję, która zaprowadzi graczy w sam środek Egiptu.

W ubiegłym tygodniu informowałem czytelników o pewnej ciekawostce ze zmianą nazwy. Do niedawna plotki dotyczące nowej odsłony serii Ubisoftu zapowiadały grę o podtytule Assassin’s Creed: Empire, ale według najnowszych przecieków mamy czekać na prezentację Assassin’s Creed: Origins.

Clueless Conan tries Assassin’s Creed Origins… and destroys it

Teraz dziennikarze WWG.com otrzymali kolejne konkrety. Produkcja ma zostać ujawniona na tegorocznym E3 i zdaniem informatora redakcji w grze pokierujemy dwójką bohaterów – mężczyzną oraz kobietą. Francuzi podobno skupili się na „pierwotnej gildii asasynów”, zaś akcja opowieści odbywa się we wspomnianym wcześniej Egipcie.

Zdaniem redakcji gra będzie posiadała mniej liniową strukturę, a tym razem system progresji nie jest związany tak mocno z historią jak w przypadku poprzednich części. Informator wielokrotnie podkreślał, że gra przypomina Skyrima od Bethesdy.

Deweloperzy postawili podobno tym razem na wielką swobodę, a pozycja jest określana jako „największy Assassin’s Creed w historii”. Prace trwają od przynajmniej kilku lat, co w sumie nie jest specjalnym zaskoczeniem, bo Ubisoft podkreślał, że pracuje już nad tytułem od dawna.

Istotnym elementem Assassin’s Creed: Origins będą łodzie, ponieważ gracze wypłyną na Morze Śródziemne i otrzymają możliwość opuszczenia Egiptu. Studio postawiło nawet na wędrówkę do Grecji, czy też walki okrętów.

Zdaniem kolejnego informatora powiązanego z Ubisoftem, francuska korporacja przygotowała efektowny wideo teaser Assassin’s Creed: Origins. Na materiale pojawiają się sceny z Egiptu, ale również innych miejscówek, w których mogą odbyć się wydarzenia kolejnych odsłon – kraje Azjatyckie, II wojna światowa we Francji, czy też współczesne urywki w Abstergo Industries. Trudno powiedzieć, czy film zostanie zaprezentowany graczom.

Źródło: http://wwg.com/2017/05/06/next-assassins-creed-is-named-origins/

Tagi: assassin's creed: empire assassin’s creed: origins Ubisoft