Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2017 17:17
Dragon Quest XI wygląda znakomicie na PS4 i 3DS
2283V

Dragon Quest XI wygląda znakomicie na PS4 i 3DS

Square Enix zaktualizowało oficjalną stronę poświęconą Dragon Quest XI, dzięki czemu możemy przyjrzeć się nie tylko wersji na PS4, ale również edycji na 3DS.

Wiemy już, że Dragon Quest XI wygląda znakomicie w wersji na PlayStation 4 (oczywiście przyjmując standardy gatunku jRPG), ale okazuje się, że również osoby, które preferują prowadzenie rozgrywki na handheldach nie będą miały na co narzekać.

PS4 i 3DS w pięknych edycjach limitowanych Dragon Quest XI

Dragon Quest XI to w ogóle ciekawy przypadek, bo gra wydawana jest równoległe na mocnej konsoli stacjonarnej i leciwym już handheldzie, którym jest 3DS. Pomimo tego Square Enix zapowiada, że nie dostrzeżemy istotnych różnic gameplayowych między dwoma wersjami. Póki co wygląda na to, że na PS4 będziemy tylko dysponować bardziej nowoczesnym systemem turowej walki, z mechanizmem swobodnego przemieszczenia zawodników po planszy.

Na screenshotach z galerii można zobaczyć po raz pierwszy działanie "Skillchainów", czyli kombinowanych ataków różnych członków drużyny, co pozwala na odpalanie potężnych ataków łączonych (tak jak np. w Suikodenach).

Dragon Quest XI trafi do sprzedaży 29 lipca na PS4 i 3DS. W późniejszym terminie ma się również odbyć premiera na Nintendo Switch.

Tagi: