Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2017 09:42
Świetne edycje limitowane PS4 i 2DS XL z okazji premiery Dragon Quest XI
2912V

Świetne edycje limitowane PS4 i 2DS XL z okazji premiery Dragon Quest XI

Marka Dragon Quest nabiera tempa. Ostatni spin-off w postaci Dragon Quest Heroes II, który dziś debiutuje na rynku, zebrał wspaniałe oceny. Wiele pochwał zbierają też ostatnio wydane główne odsłony serii, a na horyzoncie majaczy już rewelacyjny Dragon Quest XI. Sony i Nintendo postanowiły wykorzystać ten fenomen.

Dwie japońskie firmy "zsynchronizowały" się idealnie w swoich ogłoszeniach. Nintendo i Sony ujawniają bowiem edycje specjalne swoich konsol w tym czasie. Niestety na razie tylko dla rynku japońskiego, ale może doczekamy się takich atrakcji również w Europie.

New Nintendo 2DS XL zapowiedziane!

Zacznijmy od Sony. Firma zapowiedziała, że PlayStation 4 w limitowanej wersji Dragon Quest zostanie wydana w Japonii 29 lipca (czyli w dniu premiery Dragon Quest XI) i kosztować będzie 40 tys. jenów. Mowa tu o konsoli 1TB CUH-2000 (standardowa "slimka"). Największą atrakcją jest tu oczywiście metalowy Glut, ikoniczny dla serii Dragon Quest, którego przytwierdzamy do portu USB. W pudełku z konsola znajdziemy też kopię Dragon Quest XI.

Dziś rano Nintendo ujawniło swoją nową wersję przenośnej konsoli w postaci 2DS XL. Japońska firma ogłosiła niedługo później, że od 29 lipca 2017 r. będzie ją można kupić w wersji limitowanej związanej z Dragon Quest XI. Tutaj cena wynosi 22500 jenów. Tak jak w przypadku propozycji Sony gracze otrzymają Slime'a i kopię gry.

Tagi: